Türkiye-Filipinler gönül köprüsü

Türkiye Diyanet Vakfı, “Hediyem Kuran olsun” projesi ile 9 bin kilometre uzaktaki Filipinler’e gitti. Organizasyonda gıda yardımının yanı sıra 2 bin Kuran hediye edildi

Türkiye-Filipinler gönül köprüsü
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 'Üzerinde Kardeşinin Hakkı Var, Bu Ramazan ve Her Zaman' sloganıyla yardıma muhtaç olan Müslümanları ramazan ayında yalnız bırakmadı. Vakıf, hayırseverlerin zekat ve fitrelerini Türkiye'den 9 bin kilometre uzaklıkta bulunan Filipinler'deki Müslümanlara ulaştırdı. TDV görevlileri, birlikte iftar yaptığı Müslümanlara 2 bin Kuran-ı Kerim hediye etti. TDV Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Öztürk, Filipinler'in Tacloban ve Ormoc kentlerinde bin 250 aileye gıda yardımı, bin 500 kişiye de iftar yemeği verdiklerini belirterek, "Ramazan ayında yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi kişilere yardımlarımız sürecek" dedi.

ANLAMLI HEDİYE
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan 'Hediyem Kuran Olsun' projesi kapsamında TDV görevlileri, Filipinler'de 2 bin adet Kuran-ı Kerim'i din kardeşlerine hediye etti. Afrika'nın bazı bölgelerinde Kuran-ı Kerim eğitiminde hâlâ 'Luh' adı verilen tahtaların kullanıldığını vurgulayan Ahmet Öztürk, "Hiçbir Müslüman'ın Kuran'sız kalmasını istemiyoruz. Onun için proje kapsamında Afrika'dan Balkanlar'a, Kafkasya'dan Latin Amerika'ya kadar 14 farklı ülkede yüz binlerce Müslüman'a yüce kitabımızı hediye etmeye devam ediyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN