Bin 360 kamyonet incelenip yakalandı

Adana’da, kamyonetle çarptığı kişinin ölümüne sebep olduktan sonra kaçan sürücü Ozan C., oluşturulan özel ekiple 150 kamera ve bin 360 araç incelenerek ele geçirildi

Bin 360 kamyonet incelenip yakalandı
Adana'da polis, 1 Mayıs günü yaşlı adamın ölümüne sebep olan sürücüyü bin 360 kamyoneti tek tek inceleyerek ulaştı. Edinilen bilgiye göre, kaza Seyhan ilçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Ramazan Dönüş (60) İstanbul'a gidecek olan çocuklarını otogara getirdi. Dönüş, D-400 karayolunda durup çocuklarının eşyasını indirdiği sırada yoldan geçen bir kamyonetin dikiz aynasının çarpması sonucu ağır yaralandı. Kamyonet sürücüsü ise olay yerinden kaçtı. Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Dönüş, 2 Mayıs günü hayatını kaybetti.

AK TALİMAT VERDİ
Dönüş'ün hayatını kaybetmesiyle birlikte Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, olayın faili meçhul kalmaması için Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne özel bir ekip kurulması ve sürücünün mutlaka bulunması talimatını verdi. Bunun üzerine 5 kişilik bir özel ekip oluşturuldu. Özel ekip önce olay yerine giderek titiz bir çalışma başlattı. Yapılan çalışmada kaza anını gören güvenlik kamerası olduğu belirlendi.

ÖZEL EKİP KILI KIRK YARDI
Çalışmada yaklaşık 150 güvenlik kamerası incelendi. Yapılan bu incelemenin ardından kamyonetin marka ve modeli tespit edildi. Tespitin ardından kamyoneti bulmak için polis adeta kılı kırk yardı. Polis yapılan çalışmalarda güvenlik kamerasındaki kamyonetin 2001 ile 2005 model bir kamyonete ait olduğunu tespit etti. Yapılan tespitin ardından Adana'da bu marka ve model aralığında bin 360 kamyonet olduğu belirlendi. Polis, kamyonetleri tek tek inceleyerek sayıyı 185'e kadar indirdi. Tespit edilen bu kamyonetler de tek tek incelendiğinde yaşlı adama çarpıp kaçan kamyonetin özel bir şirkete ait olduğunu belirledi.


Sağ aynanın yakın zamanda değiştirildiği tespit edildi

DİKİZ AYNASINI DEĞİŞTİRMİŞ
Polis, tespitin ardından TIR nakliyat şirketine gitti. O gece kamyoneti kimin kullandığını belirlemek için çalışma yapıldı. Çalışma sonucu kamyoneti TIR şoförü Ozan C.'nin (38) kullandığı belirlendi. Ozan C., Seyhan ilçesinde polisin baskınıyla gözaltına alındı. Emniyette sorgulanan şahsın, birine çarptığını fark etmediğini aracın aynasının başka araca çarptığını düşündüğünü bu nedenle durmadığını söylediği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN