Sarallar ve Şahinler’e suç örgütü davası

Sarallar ve Şahinler grubu mensubu 39’u tutuklu 74 sanık, “Silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, “kasten adam öldürmek” gibi suçlardan yargılanmaya başlandı

Sarallar ve Şahinler’e suç örgütü davası
Şahinler ve Sarallar grubu olarak bilinen organize suç örgütlerinin yönetici ve üyelerine yönelik yürütülen soruşturma sonucunda, 39'u tutuklu 74 sanık hakkında açılan davada bir kısım sanıkların savunmaları alındı. İstanbul 10 Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, 39 tutuklu sanık, başka suçtan tutuklu 2 sanık ile 20 tutuksuz sanık ve avukatları hazır bulundu. Aralarında Barış ve İlyas Saral'ın da bulunduğu 13 firari sanık duruşmaya katılmadı. "Şahinler" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Sedat Şahin'in kaldığı Maltepe Cezaevi'nden SEBGİS'le bağlandığı duruşmada, savunma yapan sanıklar suçlamaları kabul etmedi.

"ŞAHİN'İN HASMI DEĞİLİM"
Tutuklu sanıklarda Ahmet Okur da savunmasında öldürülen Abbas Ata'nın kendisine "Sedat Şahin'i öldüreceğini" söylediğini aktararak, kendisine böyle bir şeyin mümkün olamayacağını anlatarak, ikna etmeye çalıştığını savundu. Okur, "Sarallar" adı verilen suç örgütüne üye olmadığını öne sürerek, kimsenin öldürülmesi ve yaralanmasında herhangi bir dahlinin olmadığını ifade etti. Sedat Şahin'le de hasım olmadığını belirten Okur, "Zaten hasım olmam imkansız. Sedat Şahin'le hasım olma şansım Şanlıurfaspor'un Barselona ile maç yapma şansı kadar imkansız bir şey" diye konuştu. Mahkeme, bir kısım sanıkların savunmalarını tamamlamasının ardından duruşmayı bugüne erteledi.
BİZE ULAŞIN