Hakkari''de şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği

Hakkari'de  şehit yakınları, gazi ve koruyucu aileler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Hakkari''de şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği

Ordu evinde verilen iftar yemeğine,Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Funda Toprak, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Vali Yardımcıları Hasan Ongu, Bekir Abacı, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Aile Sosyal Politikalar Müdürü Mehmet Akif Bildirici bazı kurum amirleri, şehit, gazi ve koruyucu aileler katıldı.

İftardan önce Vali Toprak ve Tugay Komutanı Tayanç, masaları tek tek dolaşarak şehit ve gazi aileleriyle yakından ilgilendi. İftarını şehit ve Gazi aileleriyle açan Vali Toprak, yemeğe katılan şehit ve gazi ailelerine teşekkür etti. Vali Toprak yaptığı konuşmada, "Vatanımızın ve milletimizin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, özgürlüğümüzün korunmasını ve milletçe refah içinde şerefimizle yaşamamızı sağlayan, bizler için canlarını hiç çekinmeden feda eden şehitlerimiz ve aynı amaçlar uğruna gazilik ünvanına ulaşan kardeşlerimize borçluyuz. Öncelikle şehitlerimizin ruhlarının şad olmasını, gazilerimizin de sağlık ve mutlulukla hayatlarına devam etmelerini yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Şairimiz Mithat Cemal Kontay, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır" demiştir. Türk ulusunun şanlı tarihi bizlere gurur veren, her zaman övündüğümüz eşsiz destanlar ve zaferlerle doludur. Bu zaferleri bize gazilerimiz ve şehitlerimiz yaşatmışlardır. Vatanımızı ve milletimizi, Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü korumak için vatanın her karışına kanlarını akıtmışlardır. Savaşlarda destanlar yazarak tarihe altın harflerle geçmişlerdir. Şehit ve gazilerimizin hatıralarını yücelterek onlara sahip çıkmalıyız. Böylelikle ulusumuzun gönlünde hak ettikleri yeri alacaklardır. Bu davranış da Türk ulusunun vefa örneklerinin en yücesi olacaktır. Sizler onların bıraktığı en değerli emanetlersiniz. Devletimizin ve milletimizin kalbinde en kıymetli ve en müstesna yerlere sahipsiniz. Devletimiz, sizlerin her türlü ihtiyaç ve sıkıntılarınızın giderilmesi noktasında en yüksek hassasiyetle seferber olunması için sarsılmaz bir iradeye sahiptir Valiliğimizin, her an her koşulda tüm imkanlarıyla yanınızda olacağını ifade ederek, kapılarımızın sizlere sonuna kadar açık olduğunu belirtmek isterim"dedi

Daha sonra iftar yemeği yiyilip şehitler için dua okunmasıyla program son buldu.

BİZE ULAŞIN