Tek düşüncesi oğlunun geleceği

Ercan Maviş’in yaşamı dram filmi senaryolarını aratmayan cinsten. Yaşadığı trajik olaylar sonrasında KOAH hastalığıyla makineye bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışan Maviş: Ben bugün var yarın yokum. Ama oğluma güzel bir gelecek istiyorum

Tek düşüncesi oğlunun geleceği
İzmir'de galericilik yapan Ercan Maviş'in (51)ortağı, bir gün vekaletleri kendisinde olan araçları satıp ortadan kayboldu. Ortağın ödediği sanılan vergileri de yıllardır ödenmediği ortaya çıktı. Dolandırılan Maviş, 2011'de vergi borçları yüzünden cezaevine girdi. Maviş'ten boşanan eşi, o dönemde 5 yaşında olan oğlu Ömercan'ı da alarak başka biriyle evlendi. Yaşadığı aşırı stres ve sigara kullanımı nedeniyle bir yıl sonra KOAH hastalığına yakalanan Maviş, 2 yıl sonra sağlık gerekçesiyle tahliye edildi. Bu sırada eşi, uğuruna kendisini terk ettiği adam tarafından oğlu Ömercan'ın gözleri önünde öldürüldü. Beş parasız kalan Maviş, hasta hasta aylarca oğlunu aradı. 1.5 yıl önce oğluna kavuşan baba Ömercan'ı okula dahi gönderemedi. Baba-oğul yeniden kavuşsa da önlerine, Maviş'in hastalığı ve maddi imkansızlıklar çıktı. Konak'taki derme çatma kiralık bir evde, komşularının yardımıyla yaşam mücadelesi veren baba oğuldan Ömercan, 11 yaşına gelmesine rağmen bu yıl daha yeni birinci sınıfa gidebildi. Ömercan'ın sadece sevgisiyle destek olabildiği Maviş, "Oğlumu geri aldığımda psikolojisi çok kötüydü. Tekrar toparlanana kadar çok zorluk çektik. Okula da bu yıl başlayabildi ama başarısıyla 3. sınıfa atlayacak. KOAH hastası olduğum için devletin verdiği oksijen makinesini kullanarak nefes alabiliyorum. Hiçbir sosyal güvencem yok. vin kapısının önüne çıkmayı bile geçtim. Ayağa kalkamıyorum. Fazla zamanım yok. Bunu biliyorum ama baba yüreği oğlumu böyle görmeyi kabullenmiyor. Tek istediğim onun güzel bir geleceği olması" dedi.

Ercan Maviş "Yaşamımızı, komşularımızın desteğiyle sürdürüyoruz. Elektrik kesilince faturalar için imdadımıza komşular yetişti" dedi.
BİZE ULAŞIN