Pompalıyla önce vurdu sonra yaktı

İzmir’in Bayraklı ilçesinde pompalı tüfekle girdiği evdeki üç kişiyi öldürüp, daha sonra ateşe vererek kaçan zanlı gözaltına alındı

Pompalıyla önce vurdu sonra yaktı

İzmir'de "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan girdiği cezaevinden bir süre önce çıkan 31 yaşındaki Özkan Cengiz, arkadaşı Kadir Aslan'la birlikte babasının Bayraklı'da yaşadığı eve gitti. İddiaya göre Özkan Cengiz ve arkadaşı sohbet ettiği sırada eve giren bir kişi, pompalı tüfekle ikisini de vurdu. Silah sesini duyarak uyanan Mehmet Cengiz (60) de salona girdiği sırada başından vurularak öldürüldü. Saldırgan daha sonra evi ateşe verip, kaçtı.
Silah seslerini duyan mahalle sakinleri sokağa çıktıklarında tek katlı evden dumanların yükseldiğini gördü. İtfaiye ekipleri kısa sürede yangını söndürürken, ev sahibi Mehmet Cengiz, oğlu Özkan Cengiz ve Kadir Aslan'ın başlarından vurularak öldürüldükleri belirlendi.
Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alan polis, eşkalini belirlediği şüpheli M.A.'yı (26) Çiğli ilçesinde gözaltına aldı. Daha önceden sabıkası olan M.A., sorgulanmak üzere Cinayet Büro Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Ölen üç kişinin cesetleri otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

BİZE ULAŞIN