Komşu vahşeti!

Üç gün önce kaçırılan 10 yaşındaki Ceylin, komşuları Serkan T.’nin evindeki sandıkta ölü bulundu. Ceylin’in dedesine gelen “Polise haber vermeyin, öldürürüz” mesajının Serkan T.’nin eşine ait telefondan atıldığı belirlendi. Olayın yaşandığı evin ise daha önce polislerce arandığı ortaya çıktı

Komşu vahşeti!

İzmir'de, Ödemiş 50. Yıl Ortaokulu öğrencisi 10 yaşındaki Ceylin Atik, anne ve babası ayrı olduğundan dedesi Mustafa Atik ve babaannesi Ülkü Atik ile kalıyordu. 10 Haziran'da arkadaşlarıyla oynamak için evlerinin önündeki parka gitti. Ceylin uzun süre eve dönmeyince dedesi ve babannesi Ödemiş İlçe Emniyet'e giderek kayıp başvurusunda bulundu. Bir süre sonra dedenin telefonuna, "Polise haber vermeyin. Torununu öldürürüz" mesajı gelince küçük kızın kaçırıldığı ortaya çıktı. Mesajı atan numara, Ceylin'in karşı komşusu Serkan T.'nin (33) karısına ait çıktı. Polis, Serkan T.'nin evinde olay günü bodrumdan çatıya kadar arama yaptı. Ev didik arandı ancak Ceylin'in izine ulaşılamadı. Serkan T. polise, "Bize gelip su içti ve ayrıldı" deyince eşiyle birlikte serbest bırakıldı.

Küçük Ceylin komşusunun evinde ölü bulundu

VATANDAŞLARDAN TEPKİ
Serkan T.'nin evinden ağır kokular alan vatandaşlar polise ihbarda bulunca ikinci kez arama yapıldı. Talihsiz çocuğun cansız bedeni evdeki sandığın içinde bulundu. Serkan T. ve eşi Şükriye T. ve kayınvalidesi R.Ö. gözaltına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği belirtilirken, evin önünde toplanan yüzlerce vatandaş taş atarak tepkisini gösterdi. Bazı vatandaşlar üçüncü kattaki daireye duvardan tırmanarak eve girmek istedi. Polis ekipleri kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı. Öfkeli kalabalık uzun süre evin önünden ayrılmadı. Dışarda bekleyen kalabalık ve linç edilme tehlikesi nedeniyle polis ekipleri zanlıları emniyete götürmek üzere evden dışarı çıkaramadı. Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu ile Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut Badem de olay yerine gelerek dedeyi ve aileyi teselli etmeye çalıştı. Serkan T. ile Atik Ailesi'nin evlerinin aynı sokakta karşılıklı olduğu, binalar arasında sadece bir park bulunduğu bildirildi.

FİDYE İÇİN Mİ KAÇIRILDI?
Atik Ailesi'nin maddi durumunun oldukça iyi olması nedeniyle, Serkan T.'nin Ceylin'i fidye için kaçırmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Çok zeki ve başarılı bir öğrenci olan Ceylin'in okula yaşıtlarından bir yıl önce başladığı ifade edildi. Serkan T.'nin poliste verdiği ilk ifadede "Bize su içmeye gelmişti. Evde oynuyordu. Ayağı takıldı yere düştü. Başını çarptı. Hayatını kaybedince korktum, polisi arayamadım. Cenazeyi sandığın içine koyup kapattım. ben öldürmedim" dediği öğrenildi.

ACI HABER CANLI YAYINDA GELDİ
Türkiye, Ceylin'in ölüm haberini, atv'de yayımlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında aldı. Programda konuşan psikiyatrist Arif Verimli, olayın bir pedofili olayı olabileceğinin altını çizdi.KAYIPLARA KARIŞAN MİNİK MEHMET DE ARANIYOR
İzmir'in Dikili ilçesindeki plaja babasıyla birlikte gelen, uyuması üzerine araçta bırakılan 5 yaşındaki Mehmet Tekeoğlu kayıplara karıştı. Arama-kurtarma ekipleri, minik Mehmet'i bulmak için seferber olurken; akşamdan sabaha kadar süren çalışmalardan sonuç alınamadı.

BİZE ULAŞIN