Parklarda 14 ayda 19 bin gözaltı

İstanbul’daki parklarda görev yapan Mobil Park Polisi, bir canlı bombanın da aralarında bulunduğu 19 bin şüpheliyi yakaladı

Parklarda 14 ayda 19 bin gözaltı
İstanbul'da, 14 ay önce hayata geçirilen "Mobil Park Polisi" uygulamasıyla 39 ilçedeki tüm parklarda 18 bin 845 şüpheli gözaltına alındı. 5 bin 561 uyuşturucu satıcısı suçüstü ele geçirildi. Geçen yıl 10 Nisan'da mesaiye başlayan Mobil Park Polisi, suçluların adeta kâbusu oldu. Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü koordinasyonunda görev yapan Park Polisleri, bugüne dek aralarında bir canlı bombanın da bulunduğu yaklaşık 19 bin şüpheliyi yakaladı. İstanbul'da toplam 300 Park Polisi var. Yakalanan yaklaşık 18 bin 845 şüphelinin 12 bin 550'sinin çeşitli suçlardan firari olduğu bildirildi. 5 bin 561 kişi uyuşturucu maddeyle yakalandı, 414 ruhsatsız silah ile 125 kesici ve delici alet ele geçirildi.

AİLELERİNE TESLİM EDİLDİ
Uygulamalar sırasında ders saatlerinde parklarda bulundukları tespit edilen 3 bin 617 öğrenci ailelerine ya da okul yönetimlerine teslim edildi. Çok sayıda kişiye, çevreyi kirletme, insanlara rahatsızlık verme, dilencilik gibi farklı konularda idari yaptırımlar da uygulandı. Toplamda adli ve idari 30 bin 511 işlem yapıldı.

PALYAÇO TORBACI VE CANLI BOMBA
Park polisleri, geçen yıl Sultanbeyli'deki Çeçenistan Parkı'nda canlı bomba şüphelisi olarak aranan K.Ş.'yi (20) yakaladı. Fatih Şehzadebaşı Parkı'nda ise bir erkek çocuğa cinsel istismarda bulunan A.K. yakalandı. Yine Fatih'teki Hekimoğlu Ali Paşa Parkı'nda palyaço kıyafetli zehir taciri İ.U. gözaltına alınmıştı.
BİZE ULAŞIN