Benim babam bir kahraman

Elektrik akımına kapılıp kalbi duran 11 yaşındaki Ali Nazmi, hemşire kızından öğrendiği ilkyardımı uygulayan babası sayesinde hayata döndü. Ali Nazmi, “Benim babam büyük bir kahraman” dedi

Benim babam bir kahraman
Adıyaman'da baba Nadir Bircan, elektrik akımına kapılıp kalbi duran oğlunu kalp masajı ve suni teneffüsle hayata döndürdü. Olay, 24 Haziran'da Adıyaman Yeni Sanayi Mahallesi'ndeki Odak Sitesi'nde akşam saatlerinde meydana geldi. 6'ncı sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Ali Nazmi Bircan, arkadaşlarıyla birlikte sitenin bahçesinde oynuyordu. Çimlerin ezilmemesi için çekilen çitlerin yanına giden topunu almak istediği sırada aydınlatma direklerine ait elektrik tellerinin akımına kapıldı. O sırada balkonda oturan baba Nadir Bircan hemen bahçeye oğlunun yardımına koştu. Nadir Bircan, tanık olduğu dehşet dolu anları şöyle anlattı: "Oğlum bahçede oynuyordu. Çimlere basılmasın diye bahçede çekilen tel çite elini attığı sırada çırpındığını fark ettim ve bahçeye fırladım. Oğlumu tuttuğum an bir anda karşıya fırladığımı hissettim ve bunun bir elektrik çarpması olduğunu anladım. Tişörtünden tutarak çektim. Yere düştü ve bir anda yere yığıldı. Nefes alması durdu. Gözleri kapandı. 112 Acil Servis'i arayıp bilgi verdim. Onu bir anda baygın bir şekilde görünce içimden Allah'a yalvardım. 'Onu bize bağışla' dedim. Hemşire olan kızım Şevval'den edindiğim ilkyardım bilgisini uyguladım. Önce kalp masajı yaptım. Ardından suni teneffüs yaptım ve bir anda çocuğum nefes almaya başladı. Kısa sürede ambulans geldi ve hastaneye yetiştirdik. Allah'a şükürler olsun rabbim onu bize bağışladı."

'KAHRAMANIN OĞLUYUM'
Yaşadığı şoku kısa sürede atlatan Ali Nazmi Bircan, tedavi gördüğü hastanede hiç yanından ayrılmayan babası için şunları söyledi: "O benim babam. Büyük bir kahraman. Kahramanın oğluyum ben. Doktor amca bana 'Allah seni ailene bağışladı ve babanın yaptığı kalp masajı seni hayata döndürdü' dedi. Ona çok teşekkür ediyorum."

'YENİ DOĞUM TARİHİ 24 HAZİRAN'
Anne Serap Bircan, yaşadıkları olayın şokunu henüz atlatamadıklarını söyledi. Anne Bircan, "Allah'a şükürler olsun. Rabbim onu bize bağışladı. Eşimin soğukkanlı hareket etmesi, anında yaptığı kalp masajı evladımızı hayata döndürdü. Onun doğum tarihi 30 Ağustos 2006. Ama artık bizim için doğum tarihi 24 Haziran 2017 oldu. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Şükürler olsun şimdi durumu iyi" dedi.
BİZE ULAŞIN