Mahkemede timsah gözyaşları döktü

Boşanma davası açan eşini silahla öldüren Recep İnçke mahkemede ,“Karımı çok seviyordum” diyerek gözyaşı döktü. KADEM ise sanığın sahte gözyaşlarına itibar edilmemesini talep etti

Mahkemede timsah gözyaşları döktü
Kağıthane'de boşanma davası açan eşi Nisa Ece İnçke'yi silahla öldüren Recep İnçke, mahkemede, "Karımı çok seviyordum" diye ağladı. KADEM avukatları da gözyaşlarına itibar edilmeden katil eşe en yüksek sınırdan ceza verilmesini istedi. Recep İnçke 7 Aralık 2016'da boşanma davaları sürerken eşi Nisa Ece İnçke'yi arayarak konuşmak istediğini söylemiş, Kağıthane'deki evine gelen genç kadını öldürmüştü. İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayete ilişkin davada dün dördüncü duruşma yapıldı. Duruşmaya, ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen tutuklu sanık İnçke ve avukatı ile müşteki Nisa Ece'nin ailesi katıldı. Davaya müdahil olan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) avukatları da duruşmayı takip etti. Nisa Ece'nin annesi Caziye Ece, şikayetçi olduğunu belirterek, "Kızımla evlendiği günden beri şiddet uyguluyordu. Kızım, evi terk edip benim evime geldiğinde vücudunda darp izleri bulunuyordu. Hatta bir seferinde boğazında bıçak izi gördüm. Sanık, boşanma davasına az kaldığını ve kızımla görüşmek istediğini söylemiş. Kızımı, sanığın evine gitmemesi için uyarmıştım. Her nasılsa kızımı eve götürmüş ve öldürmüştür" ifadelerini kullandı. Tutuklu sanık Recep İnçke ise gözyaşları içinde karısını çok sevdiğini, tasarlayarak öldürmediğini savundu.


Nisa Ece İnçke-Recep İnçke

KADEM TAKİPÇİ
KADEM avukatları da ayrı ayrı söz alarak sanıktan şikayetçi olduklarını beyan etti. Mahkeme heyeti, sanık İnkçe'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 19 Eylül'e erteledi. Duruşmadan sonra Çağlayan Adliyesi önünde Nisa Ece İnçke'nin ailesiyle birlikte açıklama yapan KADEM üyesi avukatlar, davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN