Talasemi hastası Samet ilik bekliyor

Gaziantep’te yaşayan talasemi hastası Samet’in yaşama tutunabilmesi için uygun bir donörden ilik nakline ihtiyacı var. “Oğlum gözümün önünde eriyor” diyen baba, yardım çağrısında bulundu

Talasemi hastası Samet ilik bekliyor
Gaziantep'te doğumundan bir ay sonra talasemi (Akdeniz Anemisi) majör tanısı konulan 12 yaşındaki Samet Can Göçmen ilik nakli için herkesten destek bekliyor. Bir fırında çalışan 37 yaşındaki baba Şahin Göçmen, oğlu Samet Can'a iki haftada bir kan nakli yapıldığını belirterek, "Eşim ve benim iliğimiz nakil için uyumlu değilmiş. Bütün akrabalara bakıldı fakat onların da uyumlu çıkmadı. Yabancı bir donör gerekiyor. Allah rızası için bize yardımcı olun. Oğlumuz gözümüzün önünde eriyor" dedi. Okulda öğretmenlerinin yardımı ve Kızılay işbirliği ile uygun donör arandığını söyleyen baba Göçmen, "Kızılay'la birlikte öğretmenlerimiz sağ olsun bir çalışma yaptılar. Fakat oradan da bir sonuç çıkmadı. Tüp bebek merkezine gittik. Belki bir çocuğumuz olursa onun iliği uyumlu olur diye düşündük. Ancak o tedaviden de olumlu sonuç alamadık. Maddi gücümüzün yettiği kadar uğraşıyoruz. Allah razı olsun hayırsever bir işadamı oğlumuzun tedavi ihtiyaçlarını karşılıyor. Fakat oğlumun yaşaması için uygun donöre ihtiyacımız var" diye konuştu.

'BİR İYİLİK BEKLİYORUZ'
Anne Ayten Göçmen de (38) "Çocuğumun kurtulmasını istiyorum. Sürekli kan takviyesi yapılıyor, yaşı büyümeden nakil olup oğlumun yaşamasını istiyorum. Günden güne daha da kötüleşiyor. Allah rızası için bir iyilik bekliyoruz" dedi. Ağabeyinin bir an önce iyileşmesini isteyen 9 yaşındaki Merve Göçmen ise "Onunla koşup, oynamak istiyorum. Ağabeyimin bir an önce iyileşmesini istiyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN