Sanki veda ziyaretiydi

Sanki veda ziyaretiydi

Baba İsmet Yılbaş, “İzmir’e gelip Babalar Günü’mü kutlamıştı. Sanki veda ziyareti gibiydi. Kızımın ölümüne neden olan kişinin cezalandırılmasını istiyorum” dedi

Antalya'da mezun olmasına iki gün kala bir trafik magandasının sıkıştırması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden 18 yaşındaki hemşire adayı Gamze Yılbaş, İzmir Gümüldür'de gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Anne ve babası 3 yıl önce boşanan genç kız, güvenlik görevlisi Döndü Bora (44) ile birlikte yaşıyordu. Geçen ay ise hem babasının, hem de dedesinin Babalar Günü'nü kutlamak için Antalya'dan İzmir'e gelmiş, ikisine de bebeklikten 18 yaşına kadar olan fotoğraflarının bulunduğu albümleri hediye etmişti.

STAJI BİTMEK ÜZEREYDİ
SABAH'a konuşan garson baba İsmet Yılbaş, "İzmir'e gelip Babalar Günü'mü kutlamıştı. 27 Temmuz'da kızımın doğum günüydü. Ben de Antalya'ya gidip doğum gününü kutlayacaktım. Ama sanki veda ziyaretiydi. Kızımın ölümüne neden olan trafik magandasının bulunup cezalandırılmasını istiyorum" dedi. Dede Cemal Bora ise "İzmir'e geldiğinde benim de Babalar Günü'mü kutladı. İçinde bebeklikten şimdiye kadar çekilmiş fotoğraflarının bulunduğu bir albümü hediye etti. Biz dede torundan öteydik. Stajı 24 Temmuz'da bitiyordu ve hemen işe başlayacaktı. Aracı kullanan arkadaşı 15 gün önce ehliyet almış. Torunumun ölümüne sebep olanlar en ağır cezaya çarptırılsın" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN