Şoför Nebahat’a sessiz veda

Şoför Nebahat’a sessiz veda

Yeşilçam’ın Şoför Nebahat’ı Sezer Sezin için Cemal Reşit Rey’de yapılan törende salonun boş kalması dikkat çekti. Sezin’in cenazesi Feriköy Mezarlığı’na defnedildi

  • Yaşam
  • Cumartesi 23.07.2017
Yeşilçam'da 'Şoför Nebahat' karakteriyle ünlenen Sezer Sezin için dün Cemal Reşit Rey Salonu'nda düzenlenen cenaze töreninde vefasızlık yaşandı. Törene çok az sayıda ünlü isim katıldı. Salondaki sıralar boş kaldı. Törene katılan sayılı sanatçılardan Hülya Koçyiğit Sezer Sezin'in Türk sinemasında önder kadın başrol oyuncularından olduğunu belirterek "Türk sinemasının kurucularından ve büyük bir sanatçı. Her zaman hayranlık duyduğum bir önder, bir idol benim için" dedi.

BİR DEVİR DAHA KAPANDI
Sezin, törenin ardından Teşvikiye Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Sezin'i son yolculuğunda eski eşi Üner İlsever, kızları Sevgi Yeğenoğlu ve Ayşegül İlsever başta olmak üzere Hülya Koçyiğit, Ediz Hun, Göksel Arsoy, Aydemir Akbaş ve Safa Önal, gibi sanatçı dostları ve aile üyeleri de yalnız bırakmadı. Cenazede konuşan Ediz Hun, "Sık sık görüştüğüm bir sanatçı büyüğümü kaybettim. Günlük hayatında ise insanlara karşı güleryüzlü, kimseye karşı kin duymayan bir hanımefendiydi. Keşke beraber çalışabilseydik. Sezer hanım çok muhterem bir hanımdı. Derin bir üzüntü içerisindeyim" dedi. Aydemir Akbaş ise, "Nişantaşı'ndan bir komşumu kaybettim. Sık sık karşılaşırdık. Bir kapım kapandı" şeklinde konuştu. Göksel Arsoy ise duygularını, "Yüreği tertemiz olan can dostumu kaybettim. Bir devir daha kapandı. Onu çok özleyeceğim" diyerek açıkladı.

Adem ADI GÜZEL -Mustafa KAYA/SABAH
BİZE ULAŞIN