Uludağ'da dün kaybolan 9 yaşındaki çocuk bulundu

Uludağ'da dün kaybolan 9 yaşındaki çocuk bulundu

Ailesiyle Katar'dan tatil için Türkiye'ye gelen ve Uludağ'ın Sarıalan bölgesinde kaybolan 9 yaşındaki İbrahim Najib El Mansouri 2 kilometre uzakta bulundu.Çocuğun sağlık durumu iyi.

  • Yaşam
  • Pazar 23.07.2017 13:57

Ailesiyle Katar'dan Türkiye'ye gelen 9 yaşındaki İbrahim Najib El Mansouri, dün aniden ortadan kayboldu. Katar'dan tatil için Türkiye'ye gelen Mansouri ailesi, Uludağ'ın Sarıalan bölgesinde yemek yedi. İstanbul'da kaldıkları otele dönecekleri esnada 9 yaşındaki İbrahim Najib el Mansouri'nin yanlarında olmadığını fark eden ailesi, bir süre çevrede çocuğu aradı. Çocuklarını bulamayan aile, durumu Jandarmaya bildirdi. Bunun üzerine AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AKUT, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK), İHH, UMKE ve Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri seferber oldu.

60 KİŞİLİK EKİP ARIYOR...

Yaklaşık 60 kişiden oluşan ekipler, çocuğu bulmak için bölgede gruplara ayrılarak çalışma yürüttü. Sabah saatlerinde ara çalışmaları devam etti.

SON GÖRÜNTÜSÜ KAMERADA

Kaybolan İbrahim Najib el Mansouri, son olarak bölgedeki iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntüleri ortaya çıktı.

DRONE DEVREEY GİRDİ

Öte yandan jandarma ekipleri, havanın aydınlanması ile beraber drone uçurmaya başladı. Bölgeyi drone ile havadan tarayan ekipler anonslar yaptı.

ÇOCUK OLARAK BULUNDU

Yemen asıllı Katar vatandaşı 9 yaşındaki İbrahim kaybolduğu Sarıalan Bölgesinden iki kilometre uzaklıkta Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri tarafından bulundu. Turist çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

BABASI KÖPEKLERDEN KORKTU SANMIŞTIK

İstanbul'da kaldıklarını ve günübirlik Uludağ'a geldiklerini belirten Mansouri, "Uludağ'da yemek yedik. Çocuklarım yemekten sonra Oyun oynuyorlardı. Daha sonra çocuklarıma gitme vaktinin geldiğini söyledim. İbrahim'i görememiştim. Bunun üzerine diğer oğlum Muhammed'e İbrahim'i sordum. O da bilmediğini söyleyince bölgede aramaya başladık" diye konuştu.Mansouri, aramalara rağmen oğlunu bulamadıklarını anlatarak, "Yemek yediğimiz restoranın aşağı taraflarında köpekleri görünce korkup orada kaldığını düşündük ancak orada da bulamadık. Sonrasında çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını izledik. Görüntülerde Kirazlıyayla patikasına doğru gittiğini gördük. Bulamayınca da jandarmayı aradık." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN