Tonaj aşımına rüşvet baskını

Tonaj aşımına rüşvet baskını

6 aylık teknik ve fiziki çalışmaların ardından 60’ı trafik polisi, 42’si rüşvetçi vatandaş olmak üzere toplam 102 kişi gözaltına alındı

  • Yaşam
  • Salı 25.07.2017
İstanbul Organize Polisi, kamyon ve beton mikserlerinin tonaj aşımına rüşvet karşılığı göz yuman trafik polislerine operasyon gerçekleştirdi. Gözaltı listesinde adı bulunan 150 şüpheliden 60'ı trafik polisi, 42'si rüşvet veren vatandaş olmak üzere 102 kişi gözaltına alındı.

48 ŞÜPHELİ ARANIYOR
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin soruşturması emniyete yapılan çok sayıda ihbar sonrasında başladı. Ekiplerin yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki çalışmalarda bazı trafik polislerinin rüşvet aldığı belirlendi. Trafikte tonaj sınırını aşan kamyon ve beton mikserlerlerine rüşvet karşılığında göz yumulduğu, seyirlerine izin verildiği tespit edildi. Ayrıca rüşvetçi polislerin, bu araçların girmemesi gereken saatlerde yasak alanlara girişine de izin verdiği ortaya çıkarıldı. Soruşturmada tüm ilişkiler ve şüpheliler belirlenince operasyon düğmesine basıldı. Rüşvet karşılığında yasakları ortadan kaldıran, kuralların ihlaline izin veren tam 150 şüpheli tespit edildi. Önceki gün şafak vakti başlatılan operasyonda rüşvet aldığı belirtilen 60 trafik polisi ile polislere rüşvet veren 42 şüpheli olmak üzere toplam 102 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 48 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

DRONLU DENETİM
Bu arada Eyüp-Kemerburgaz yolu üzerinde hafriyat kamyonlarına yönelik Jandarma tarafından havadan dronlu denetim uygulaması yapıldı. Kontrollerde evraklarında eksiklik bulunan veya kurallara uymadığı tespit edilen sürücülere cezai işlem uygulandı.
BİZE ULAŞIN