Mardin’e Down Kafe

Mardin’e Down Kafe

Mardin’de Down sendromlu çocukların çalışması için “Down Kafe” açılıyor. Kafede çalışacak 12 çocuk, Artuklu Üniversitesi Uygulama Oteli’nde eğitime başladı

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman, kentteki Down sendromlu çocukların çalışması için "Down Kafe" açmak için çalışmalara başladı. Proje çerçevesinde, kafeteryada çalışacak olan 12 Down sendromlu çocuk, Artuklu Üniversitesi Uygulama Oteli ve Kafesinde eğitimlere başladı. İki akademisyenin verdiği eğitimlerle Down sendromu çocukların mesleği en iyi şekilde öğrenmesi sağlanıyor. Proje sayesinde çocuklar hem hayat motivasyonu hem de maddi kazanç sağlayacak.
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, "Çocuklarımızın morallerini iyi tutmak ve hayata kazandırmak için başlattığımız proje örnek olacak. Biz sağlam insanların engel olmamaları durumunda engellerin kolay açılacağını biliyoruz. Bu nedenle engelli kardeşlerimize has projeler de yapıyoruz. Bu çalışmalardan birisi de Down sendromlu çocuklarımızın hayata kazandırılması ve bir işle meşgul olmaları için açacağımız Down kafeterya. Çocuklarımız burada aktif olarak çalışacak" dedi.
BİZE ULAŞIN