‘Alman vatandaşlığına geçmedi diye öldürüldü’

‘Alman vatandaşlığına geçmedi diye öldürüldü’

Almanya’da öldürülen boksör Tunahan Keser’in annesi: Boks maçında oğlumun Türk bayrağını dalgalandırmasını istemiyorlardı. Alman pasaportuna geçirmek istediler. Oğlum kabul etmeyince öldürdüler

Almanya'nın Hamburg kentinde 23 Haziran'da kaybolduktan sonra ormanlık alanda cesedi bulunan 22 yaşındaki Türk boksör Tunahan Keser için İzmir'de Murat Reis Camisi'nde öğle namazınıw müteakip cenaze namazı kılındı. Genç boksör Urla Zeytinalanı Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Almanya'nın Köln şehrinde eşinden ayrı yaşayan acılı anne Pınar Hediye Keser "Boks maçında oğlumun Türk bayrağını dalgalandırmasını istemiyorlardı. Alman pasaportuna geçirmek istediler. Oğlum bunu kabul etmedi. Babasının söylediğine göre bir yıldır tehdit alıyordu. Oğlumu bu yüzden öldürdüler. Şu anda ağlamıyorum, çünkü katilleri ortalarda geziyor. Oğlumun kaçırıldığına inanmadılar. Her yere başvurdum. Sokaklarda yürüdüm" dedi.
Oğlunun ölüm haberini aldıktan sonra kendisini kaybedince polislerin geldiğini anlatan Keser, "Ben 'Oğluma gideceğim' dedikçe 8 polis üstüme beni tekmeledi. Ellerimi arkadan kelepçeledi, akıl hastanesine götürdüler. 'Buradan çıkamazsın' dediler. Alman doktor 'Burayı Türkiye mi sandın? Devletiniz size sahip mi çıkıyor diye düşündün?' dedi" diye konuştu.

ALMAN PASAPORTU ALMAM
Almanya'da azınlık olduklarını söyleyen Keser, "Keşke oğlum o maça çıkıp kazansaydı ve Türk bayrağını dalgalandırsaydı. Oğlum Alman pasaportunu almadı. Ben de almayacağım" diye konuştu. Baba Cemil Keser ise "Kız arkadaşı olayın ardından fenalaştı. Isparta'da hastanede tedavi görüyor. Evlenmeyi planlıyordu. Olmadı" dedi.
BİZE ULAŞIN