Ölümüne selfie

Sakarya’da, vagon üzerinde selfie çekmek isterken yüksek gerilim hattına kapılan 18 yaşındaki Birbey Kurt, 12 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Talihsiz genç, gözyaşları içinde defnedildi

Ölümüne selfie
Sakarya'da yüksek gerilim hattına kapılan 18 yaşındaki Birbey Kurt, hayatını kaybetti. Akyazı ilçesinde lokanta işleten Fatih ve Derya Kurt çiftinin 3 çocuğundan biri olan Birbey Kurt, 12 gün önce ilçede bulunan tren istasyonunda gezdiği sırada, park halinde duran bir vagonun üzerine çıkarak selfie çekilmek istedi. Ancak bu sırada vagonun üzerinde bulunan yüksek gerilim hattından gelen elektrik akımına kapıldı. Ağır yaralanan gencin çığlıklarını duyan vatandaşlar hemen polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, vagonun üzerindeki genci aşağıya indirdi.

TOPRAĞA VERİLDİ
Acılar içinde kıvranan genç önce Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından ise Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yanık ünitesine sevk edildi. Burada 12 gündür yaşam savaşı veren genç, önceki akşam daha fazla yaşama tutunamayarak hayata veda etti. Adli işlemler sonrası gencin cenazesi Sakarya'ya götürüldü. Selfie kurbanı Kurt, dün Akyazı'da ikindi namazını müteakip düzenlenen cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN