Zehir yatına şafak baskını

Balat’ta lüks bir yata baskın yapan İstanbul polisi, 3 milyon dolar değerinde 280 kilogram uyuşturucu ele geçirdi. 7 kişi gözaltına alındı

Zehir yatına şafak baskını
İstanbul polisi, lüks bir yata karadan ve denizden uyuşturucu baskını düzenledi. Önceki gece geç saatlerde, Deniz Polisleri'nin önünü kestiği yatta 7 şüpheli gözaltına alındı. Yatta, 280 kilo ağırlı��ında piyasa değeri 3 milyon dolar olan uyuşturucu bulundu.

2 OPERASYONDA 8 GÖZALTI
İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, önceki gece 2 önemli operasyona imza attı. Fatih ve Sultanbeyli'deki iki baskında 8 şüpheli gözaltına alındı. İlk operasyon, Fatih-Balat'ta gerçekleştirildi. Balat sahilinde lüks bir yat ve lüks bir otomobil kullanılarak uyuşturucu madde dağıtımı yapıldığı istihbaratı üzerine polis harekete geçti. Operasyona, Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri de destek verdi. Deniz Polisi'ne ait bot, ışıklarını kapatarak söz konusu yata yanaştı. Kara ve denizden eş zamanlı yapılan baskında bazı şüpheliler yatla kaçmaya çalışırken yakayı ele verdi.

280 KİLO 'SKUNK' BULUNDU
Yakalanan 7 şüpheliyle birlikte valiz ve paketlere gizlenmiş halde 'skunk' adı verilen 280 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi. 3 milyon dolar (10 milyon TL) piyasa değerindeki uyuşturucu maddeye el konuldu, 7 şüpheli de emniyete götürüldü. Sultanbeyli'de gerçekleştirilen diğer operasyonda ise, uzun süreli teknik ve fiziki takibin ardından bir otomobilde 1 milyon dolar değerinde 48.5 kilogram eroin ele geçirildi. Şoför gözaltına alındı.
BİZE ULAŞIN