Badi uyuşturucuyu buldu, böyle gülümsedi

İzmir’de özellikle gençleri hedef alan sokak satıcılarının yakalanması amacıyla kurulan Narkotikler tarafından gerçekleştirilen operasyonda narkotik köpeği Badi tarafından otomobildeki 30 bin Ecstacy hap ile 1240 gram kokain bulundu. Badi görevini tamamlamanın verdiği mutlulukla kameraya gülümsermişçesine böyle poz verdi.

Badi uyuşturucuyu buldu, böyle gülümsedi

İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü tarafından kent merkezinde gençleri hedef alan ve torbacı olarak tabir edilen zehir tacirlerini yakalamak amacıyla kurulan Narkotim ekipleri uyuşturucu satıcılarına nefes aldırmıyor. Polis ekipleri İzmir'e Kurban Bayramı boyunca gençlere satmak amacıyla yüklü miktarda uyuşturucu getirildiği bilgisine ulaşınca operasyon için düğmeye bastı. Geçtiğimiz 31 Ağustos Perşembe günü düzenlenen operasyonda İstanbul yolu üzerinde kente giriş yapmak üzere gelen İstanbul plakalı bir otomobil ekipler tarafından durduruldu. 25 yaşındaki O.Ç. isimli şahısın kullandığı otomobilde mahkeme kararı gösterilip arama yapıldı.

UYUŞTURUCUYU BADİ BULDU

Aramayı uyuşturucuya duyarlı narkotik köpeği Badi yaptı. Badi aracın çeşitli yerlerine gizlenmiş olan şeffaf vakumlu poşet içindeki 1240 gram kokain ile 30 bin 5 adet ecstasy hap bulmayı başardı. Badi görevini tamamlamamanın mutluluğuyla polis kamerasında sanki gülüyormuşçasına poz verdi. O ilginç anlar saniye saniye polis kamerası tarafından kaydedildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen O.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi. İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, "Sokaklarda bir tane bile torbacı kalmayana dek uyuşturucu ile olan mücadelemiz devam edecek. Gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine nefes aldırmayacağız" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN