Babaya acı haberi söyleyemedi

Konya’da kontrolden çıkıp taklalar atarak şarampole devrilen araçtaki 3 gençten Turgut Özbay ve Cumali Güllü öldü. Güllü’nün olay yerinde çalan telefonunu açan polis memuru, oğlunu arayan babaya sadece “Amca hastaneye gelin” diyebildi

Babaya acı haberi söyleyemedi
?Afyonkarahisar'dan Antalya'ya tatile gitmek üzere yola çıkan ancak ehliyetsiz olduğu öğrenilen Turgut Özbay'ın (24) kullandığı otomobil, Konya'daki Adana Çevre Yolu Caddesi üzerindeki kavşakta kontrolden çıkarak, taklalar atıp şarampole devrildi. Araçtan fırlayan Turgut Özbay (24) ile arkadaşı Cumali Güllü (19) olay yerinde öldü. Hacı Ahmet Oğuz Özbay (22) ise ağır yaralandı. Cumali Güllü'nün çalan telefonunu açan bir polis, "Amca hastaneye gelin hastanedeler. Bilmiyoruz ambulans götürdü. 155 haber merkezini ararsanız oradan daha detaylı bilgi alırsınız" diyerek öldüğünü söyleyemedi.

BAYRAM TATİLİNDE 104 KİŞİ ÖLDÜ
10 günlük bayram tatilinde bugüne kadar yollarda ölenlerin sayısı 104'e ulaştı. İşte dün yaşanan kazalar;
Ağrı: Diyadin'de sürücü Serhat Bakırçay'ın yola çıkan köpeğe çarpmamak için direksiyonu kırması nedeniyle uçuruma yuvarlanan minibüste 4 aylık Ahmet Yasin Bakırçay ile 3 yaşındaki Belinay Bakırçay öldü. Aynı aileden 8 kişi de yaralandı.
Tokat: Bursa'dan Tokat'ın Niksar ilçesine giden Dursun Deveci'nin kullandığı otomobil, Erbaaa'da sulama kanalının menfezine çarpıp takla attı. Semra Deveci (28) ve Mehmet Salih Deveci (7) öldü.
Düzce: Bayram ziyaretinden dönen ailenin içinde bulunduğu otomobil, Yaka köyü yakınlarında önce önündeki araca ardından aydınlatma direğine çarptı. Araçta bulunan 11 aylık Tahir Toramanoğlu öldü. 5 kişi de yaralandı.
Mardin: 2 otomobil çarpıştı. Kazada Mehyan Arı öldü, 4 kişide yaralandı.
Adıyaman: Devrilen araçtaki Ahmet Seyhan (9) öldü, anne- baba ve kardeşi yaralandı.
Kars: Kamyonet menfeze çarptı. 1 kişi öldü.
Sivas: Suşehri'nde devrilen hafif ticari araçta Rabia Dilli (79) öldü.
Samsun: Bir otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü Cengiz Aşkın (51) öldü.
Kayseri: Erciyes Bulvarı üzerinde kamyonetle çarpışan motosiklet sürücüsü N.E. (32) öldü.
Tokat: Reşadiye'de sürücüsü el frenini çekmeyi unutunca otomobilin çarptığı C.K. (47) öldü.
Karaman: Kontrolden çıkarak tarlaya giren otomobilin sürücüsü Halil Kulak öldü.

Halit TURAN - Yüksel MENEKŞE - Mihriban KOÇAKER / SABAH
BİZE ULAŞIN