Klozeti tıkayan uyuşturucu baskını

İstanbul Polisi, Sultanbeyli'de uyuşturucu ticareti yapan zehir tacirlerine baskın düzenledi. Operasyon yapılan bir adresteki uyuşturucu satıcısı, uyuşturucu maddeyi klozete attı ancak yakalanmaktan kurtulamadı. Klozeti tıkayan yaklaşık 2.5 kilogramlık uyuşturucu süzgeç yardımıyla çıkarıldı. B.Y. (27) gözaltına alındı.

Klozeti tıkayan uyuşturucu baskını

İstanbul Polisi önceki gün Sultanbeyli Adil Mahallesi'ndeki bir adrese uyuşturucu operasyonu düzenledi. Operasyon bir ihbar üzerine başlatıldı. İhbarda, 27 yaşındaki B.Y.'nin uyuşturucu madde ticareti yaptığı belirtiliyordu. Adrese operasyon düzenlendi. Polisin tüm uyarılarına rağmen açılmayan kapı koçbaşı ile kırıldı. Odalarda yapılan aramalarda herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadı. Tuvalette arama yapan polisler klozetin taştığını fark etti. Klozetin kapağı açılınca B.Y.'nin uyuşturucu maddeleri klozete attığı, kapıyı bu nedenle polislere açmadığı ve klozetin tıkandığı tespit edildi.

ALTI SUÇTAN ARANIYOR

Klozeti tıkayan uyuşturucu maddeler süzgeç yardımıyla polisler tarafından klozetten çıkarıldı. Esrar ve bonzaiden oluşan 2.5 kilogram uyuşturucu madde ile bir kutu haşere ilacı, uyuşturucu tartımında kullanılan bir adet hassas terazi ve yine uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bin 75 lira nakit para ele geçirildi. Şüpheli B.Y.'nin 4'ü uyuşturucu olmak üzere 6 farklı suçtan dolayı aranmasının bulunduğu ortaya çıktı. İşlemleri süren B.Y. adliyeye sevk edilecek.

BİZE ULAŞIN