Yazlıkçıların korkulu rüyası hırsız yakalandı

İstanbul Çatalca bölgesinde yazlıkçıların korkulu rüyası hırsız yakalandı. Özellikle yaz aylarında boş evlere girerek, evdeki mücevher ve değerli eşyaların yanı sıra otomobillerin anahtarını alıp kaçan oto hırsızı yakalandı.

Yazlıkçıların korkulu rüyası hırsız yakalandı

Hırsız Çatalcada bir eve girdi, evden iki aracın anahtaını da alıp kaçtı. Kapıdaki aracın birine binip giden hırsız ikinci aracı almaya geldiğinde evde uyuyan ev sahibi uyandı ve hemen polise haber verdi. Güneye ve yurtdışına tatile gidenlerin evlerini soyup soğana çeviren hırsızın, özellikle zengin muhitlerde ve daha önceden tespit ettiği yerlere girdiği öğrenildi. Ancak son yaptığı hırsızlıkta ev sahibi tatilden dönmüştü. Şüpheli Serkan T. (27) yine Çatalca'da bir eve girmek üzereyken Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince suçüstü yakalandı.

BİR EVDEN İKİ ARAÇ

İstanbul Çatalca ve Tekirdağ Marmara Ereğlisi'nde bir hafta içerisinde üç lüks araç çalan oto hırsızı, yine bir eve girmek üzereyken polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Geçtiğimiz Perşembe günü Çatalca'da bir eve girerek 50 bin liraya yakın mücevher ve parayı aldıktan sonra, kapıdaki lüks araçlarında anahtarını alıp kaçtı.İlk aracı alıp kaçan hırsız ikinciyi almaya geldiğinde ev sahibi uyandı ancak yine yetişemedi. İki aracını birden kaybeden ev sahibi Jandarma ve polis ekiplerine haber verdi. Bu olaydan bir gün sonra bölgede çalışma başlatan ekipler, güvenlik kamera görüntülerini incelmeye aldı. Yapılan çalışmalar neticesinde şüpheli yine Çatalca'da bir eve girmek üzereyken suçüstü yakalandı.

3 LÜKS ARAÇ ELE GEÇİRİLDİ

Yakalanan şüpheli Serkan T. nin içinde bulunduğu bir başka lüks aracı ise Tekirdağ'dan bir hafta önce çalmış olduğu ortaya çıktı. Oto Hırsızlık Büro amirliği ekiplerince yakalanan şüphelinin çaldıkları araca yine sahte plaka ve çalıntı plaka takarak gezdiği de ifade edildi. Polis ekipleri şüpheliyle birlikte 3 adet lüks aracı da emniyetin otoparkına getirdi. Araçlar işlemlerinin ardından sahiplerine teslim edilecek.

20 ADET HIRSIZLIKTAN KAYDI VAR

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince adliyeye sevk edilen şüphelinin 20 adet hırsızlıktan kaydının olduğu ve 5 adette aranmasının olduğu ortaya çıktı.

BİZE ULAŞIN