TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Abilerini de öldürecektim

Yeğenlerinin kendisine işkence yaptıklarını öne süren Gazi Kahraman, “Cezaevinde olan diğer yeğenimi de kardeşlerinin cenazesinde öldürdükten sonra teslim olacaktım” dedi

Abilerini de öldürecektim
ADANA'DA, İKİZ YEĞENLERİNİ ÖLDÜREN DAYININ İFADESİ KAN DONDURDU

Adana'da, ikiz yeğenlerini öldüren 37 yaşındaki Gazi Kahraman ile kendisine yardım ettiği belirlenen 3 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. 35 yaşındaki Hasan Al, Kurban Bayramı'nın birinci günü, boş bir arazideki aracın direksiyonunda başından vurularak öldürüldü. İkizi Hüseyin Al da, ertesi gün Sanayi Sitesi Kavşağı'nda bir otomobilden açılan ateş sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Güvenlik kameralarına da yansıyan ikinci cinayetin ardından kurulan özel ekip, ikiz kardeşleri, 37 yaşındaki dayıları Gazi Kahraman'ın öldürdüğünü belirledi. Özel harekât polislerinin de katıldığı operasyonda, Kahraman ile birlikte olaya karıştıkları belirlenen biri kadın 8 kişi daha gözaltına alınırken, zanlıların üzerlerinde ve evlerinde de 5 tabanca, 2 tüfek bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.


İkiz kardeşler Hasan Al ve Hüseyin Al bir gün arayla öldürülmüştü.

'İŞİMİZ BOZULUNCA ZULMETTİLER'
İfadesinde yeğenlerinden Hüseyin Al'ı kendisinin, Hasan Al'ı ise Yaşar Kaysi'nin öldürdüğünü öne süren Gazi Kahraman, "Yeğenlerimle ortak araç kiralama işi yapmıştık. Ancak işimiz bozulunca bana zulmetmeye başladılar. Dövüp işkence yaparak zorla senet imzalattılar. Yaptıkları zulümden bıkmıştım. Bayramın birinci günü yeğenim Hasan'ın öldürüldüğünü yine o aileden öğrendim. Evime gelip bana Hasan'ı benim öldürüp öldürmediğimi sordular. Hüseyin'in de beni öldüreceğini öğrenince, Hasan'ın öldürülmesinden de cesaret alıp, 'O beni öldürmeden ben onu öldüreyim' düşüncesiyle harekete geçtim. İkizlerin, bir de cinayet suçundan cezaevinde olan ağabeyleri Ahmet Al var. En acımasızları ve en belalısı da oydu. Ahmet Al'ı da izin alıp ikizlerin cenazesine katıldığında öldürecek, daha sonra da teslim olacaktım. Ama polis önlem alınca yapamadım" dedi. Hasan Al'ı öldürdüğünü kabul etmeyen Yaşar Kaysi ise "Hasan'ı da dayısı öldürmüş olabilir. Olayda kullanılan tabancanın bende çıkması tesadüf" diye konuştu. Sorgularının tamamlanmasının ardından çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edilen 9 zanlıdan Gazi Kahraman, Yaşar Kaysi, Mesut Şaşmaz ve Celil Öz tutuklanırken, diğer 5 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN