Uçurumun kıyısında tıraş

Adanalı bir kuaför, müşterilerini deniz seviyesinden bin 650 metre yukarıda bulunan Gülek Kalesi’ndeki uçurumun kenarında tıraş etti

Uçurumun kıyısında tıraş
Adanalı bir kuaför Mersin'in Tarsus ilçesinde deniz seviyesinden bin 650 metre yukarıda bulunan Gülek Kalesi'ndeki uçurum kenarında müşterilerini tıraş etti. M.Ö. 2000'e kadar dayanan tarihi ile tarihi kalıntıları ve doğanın eşsiz güzelliğini yansıtan, halk arasında "Torosların damı" olarak adlandırılan Tarsus'un Gülek Mahallesi'nden 8 kilometre yukarısındaki Gülek Kalesi, seyir tepesindeki fotoğraf hileleriyle uçurumun kenarında duruyormuş hissi veriyor. Seyir tepesinde vatandaşların çekildiği fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasının ardından kale, ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi.

FOTOĞRAF SIRASI BEKLİYORLAR
Akdeniz'i İç Anadolu'ya bağlayan Gülek Boğazı'na hâkim tepede bulunan kaledeki seyir tepesi deniz seviyesinin bin 650 metre yukarısında bulunuyor ve vatandaşlar fotoğraf çektirmek için adeta sıra bekliyor. Alçakta bulunan nokta, fotoğraf çekiminde aşağı bölüm gösterilmediği zaman, uçurumun kenarında durulduğu hissi uyandırıyor. Kadrajlamayla "uçurumun kenarında bir kayada oturulup aşağıdaki otobanın izlendiği" görüntüsü verilen fotoğrafların çekilebildiği bölgenin ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor.

'EN UÇ TARAFA GİTTİK'
Sosyal medyadan ünü her gün biraz daha yayılan Gülek Kalesi'nde kimi sevgililer evlenme teklifinde bulunurken, kimi yurt dışından kaleye fotoğraf çektirmeye geliyor. Adanalı kuaför Ahmet Ocak da müşterilerini kaleye götürdü. 3 müşterisini burada tıraş eden Ocak, 15 yıllık erkek kuaförü olduğunu belirterek, "Ne zaman Facebook'u açsam herkesin kalede çektirdiği görüntüleri görüyordum. Ben de merak ettim gittim ve 3 arkadaşımı tıraş ettim. Tabii ki kolay bir durum değil yaptığımız iş tehlikeliydi. Oraya göre burada tıraş etmek kolay ama ustayım diyorsanız sizin için mekân önemli değil" dedi. Kalede uçurum kenarında tıraş olan Metin Göksoy ise "Yapabildiğimizin en iyisini yapmaya çalıştık ve gidebildiğimiz kadar uç tarafa gittik. O ortam ve manzarayı yaşamak güzeldi yani eğlendik tıraşımızı olduk" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN