MKABB toplantısı yapıldı

Muş Katı Atık Belediyeler Birliği (MKABB) toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında yapılan toplantıya, ilçe ve belde belediye başkanları ile birliğin meclis üyeleri katıldı.

MKABB toplantısı yapıldı

Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, katı atık nakil istasyonunun tamamlandığını belirterek, "İlimizin, ilçelerimizin ve beldelerimizin katı atıklarını Bitlis Katı Atık Tesisine nakletmek için asfalt şantiyemizin yanında nakil istasyonunu kurduk. Daha önceden aldığımız sıkıştırma ve taşıma araçlarımızla nakil işlemine başlayacağız. Bize ait katı atık bertaraf tesisini kurana kadar cadde ve sokaklardaki katı atıkları Bitlis'e nakledeceğiz. Allah'ın izniyle önümüzdeki günlerde sizlerle birlikte nakil istasyonunun açılışını yaparak vahşi depolama sistemine son vermiş olacağız" dedi.

Korkut ilçesinin Kümbet mevkiinde yapılması planlanan katı atık depolama tesisi ile ilgili konuşan Başkan Asya, "Katı atık tesisini hayata geçirmek için uzun bir süredir çalışmalar yapıyoruz. Yer tahsisi noktasında 560 dönümlük bir arsa tahsisi yapıldı. Katı atıkların Bitlis'e nakledilmesi ile kendi katı atık tesisimizi kurmaya başlayacağız. Muş Katı Atık ve Bertaraf Tesisinin yapım işinin tamamlanması ile ilimiz, ilçelerimiz ve beldelerimizin ciddi bir sıkıntısı giderilmiş olacak. Bu duygu ve düşüncelerle birlik toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN