Güvercin cinayetinde katil kim?

Ankara'da 8 ay önce güvercinlerini beslerken bir cinayete kurban giden Özkan Öksüz'ün (35) cinayet zanlısı ya da zanlıları yakalanamadı.

Ankara cinayet masası ekipleri, cinayetle ilgili tüm ilgili soruşturmasını sürdürürken, MOBESE kayıtları didik didik edildi. Zanlı ya da zanlılar Özkan Öksüz'e 3 kez ateş açtıkları, olay yerinde Öksüz'e ait güvercinlerinde kafalarını kopararak, vahşet gibi görüntü bıraktı. Son incelenen kamera görüntüleri cinayetle ilgili çemberi daha da daralttı.

Özkan Öksüz tam bir güvercin sevdalısıydı. Atatürk Orman Çiftliği'nin ürünlerinin dağıtımını yapan Öksüz, Akdere'de oturmasına rağmen, çok sevdiği güvercinleri için de Mamak'ta gecekondu bölgesinde bir ev kiraladı. Her sabah, güvercinlerini beslemek için Mamak'taki eve gidiyordu. 26 Ocak'ta yine işine gitmeden önce dört arkadaşıyla birlikte kiraladığı bu eve gitti. Burada bir cinayete kurban gitti. Ankara cinayet masası ekipleri, olay yerine geldiklerinde 3 kurşunla öldürülen Özkan Öksüz'ün cesedi ile karşılaştı. Olay yerinde ise tam bir vahşet yaşanmıştı. Katil ya da katiller, Öksüz'ü öldürdükten sonra beslediği güvercinleri de kafasını kopararak, vahşice öldürmüştü...

Öksüz cinayetinin peşine düşen Ankara Cinayet Masası ekipleri, 8 aydır katil ya da katilleri yakalamak için soruşturmayı sürdürüyor. Bölgedeki tüm MOBESE kayıtlarını didik didik eden ekipler çemberi daraltıyor. Son incelenen kayıtlarda cinayet günü, bir kişinin dışarda gözcülük yaparken, diğerinin ise olay yerine girdiği ve yarım saat sonra da dışarı çıktığı görülüyor. Özkan Öksüz'ün kardeşi Müjde Öksüz, "İçimiz yanıyor. Tek isteğimiz katil ya da katillerin bulunması. 8 ay oldu, hala abimin katilleri bulunmadı. Biz de çok tedirginiz. Abimi acımasızca öldürdükleri gibi güvencinlerin de kafalarını koparmışlar" dedi.
BİZE ULAŞIN