Sanat ateşi Adana’da yandı

Adana Film Festivali’nde, “Türk Sineması’na Ömür Verenler Farkındalık Anıtı” açıldı, “Sanat Ateşi Adana’da Yakılıyor” sloganıyla meşale yakıldı

Sanat ateşi Adana’da yandı
Adana'da bu yıl 24'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Adana Film Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor. Festival kapsamında yeniden hayata geçirilen Sevgi Korteji'yle sinemacılar halkı selamladı. Sevgi Korteji, Adana Sheraton Oteli'nden hareket etti. Halkla buluşan ünlü sanatçılar renkli görüntüler oluşturdu. Sinema sanatçıları, üstü açık klasik arabalara binip vatandaşları selamladı. Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde sanatçılar halka karanfil attı. Aralarında Nuri Alço, Gülsen Tuncer, Selma Güneri ve Semsi İnkaya gibi isimlerin bulunduğu sanatçılar Sinema ve Kültür Sanat Kasabası'nda Türk Sinemasına Ömür Verenler Farkındalık Anıtı'nın açılışına katıldı. Açılışın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, eşi Zeynep Sözlü, ünlü sanatçılarla birlikte "Sanat Ateşi'nin Adana'dan yakılması" sloganıyla meşale yaktı.


'BU MİRASI TAŞIMALIYIZ'
Sanat ateşinin Adana'da yakılmasının önemine değinen ünlü sinema sanatçısı Gülsen Tuncer, Türkiye'de bu tür festivallerin artması ve var olanlarının da desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Gelecek nesillerimize bu mirasımızı taşımak zorundayız. Sanatla yaşıyoruz, sanatla var olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Sinema sanatçısı Şemsi İnkaya ise "Sanat ateşinin Adana'da yakılmasından büyük memnuniyet duydum" dedi.
BİZE ULAŞIN