Rize’de helikopterli kurtarma

Rize’nin Çayeli ilçesinde önceki gün etkili olan selde mahsur kalan 13 kişi dün helikopterle kurtarılıp hastaneye kaldırıldı

Rize’de helikopterli kurtarma
Rize'nin Çayeli ilçesinde önceki gün etkili olan yağış sonrası oluşan sel ve heyelan nedeniyle Kaptanpaşa köyüne bağlı Gürpınar Mahallesi'nde bir eve sığınan 13 kişiye dün ulaşıldı. Havanın aydınlanması ve yağışın dinmesiyle birlikte AFAD, AKUT, UMKE ve 112'ye bağlı ekipler çevredeki patika yolları kullanarak Kaptanpaşa ve Gürpınar'a ulaştı.
Gürpınar Mahallesi'nde heyelanda toprak altında kalarak yaralanan ancak kara ve hava ulaşımı sağlanamadığı için bulunduğu yerden alınamayan 75 yaşındaki Esma Tolan askeri helikopterle kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Tolan'ın kızı Songül Tolan heyelanda yıkılan evin enkazı altında kalarak hayatını kaybetmişti.
Kaptanpaşa köyünde heyelandan son anda kurtulan ve evi toprak altında kalan 65 yaşındaki Emine Canıbeyaz ve 11 kişi, komşuları Halik Kabaoğlu'nun (85) evine sığındı. Mahsur kalanlar arasındaki 91 yaşındaki yatalak hasta Fatma Canıbeyaz sedye üzerinde dik ve patika yolda yarım saat taşındıktan sonra hastaneye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN