Fıstık vurgununda çaycıyı da dolandırdılar

Fıstık vurgununda çaycıyı da dolandırdılar

Gaziantep Fıstık Hali’nde 500 milyon TL’lik vurgun yapan komisyoncu baba-oğulun, halde çalışan çaycıyı bile dolandırdığı ortaya çıktı

Gaziantep'in Nizip ilçesinde, "Kâr payı" vaadiyle 235 kişiden 500 milyon TL toplayarak kaçan fıstık komisyoncusu Muhsin Yaşar ve oğlu Necip Yaşar'a ulaşılamıyor.

ÇAYCI DA MAĞDUR
Baba oğulun dolandırdığı vatandaşlar arasında halin çaycısı Mehmet Kılıç'ın da olduğu ortaya çıktı. Çay satarak biriktirdiği parasını "Belki üç beş kuruş kazanırım" diyerek kendilerine teslim ettiğini söyleyen Kılıç, daha önce de başka bir komisyoncunun oğlunun da piyasadan topladığı fıstıkların parasını vermeden kaçtığını söyledi.

'BÜTÜN PARAM GİTTİ'
Kılınç, bu kişilerin kendilerine güven kazandırdığını belirterek, "Bunların böyle bir şey yapacağı kimsenin aklına gelmedi. Burada pek çok kişi, birikimlerini tanıdık tüccarlar aracılığıyla fıstık alım satımında değerlendiriyor. Tüm param gitti, ne yapacağımı bilemiyorum" dedi. Dolandırılan vatandaşlar, Muhsin Yaşar'ın, topladığı paraları diğer oğullarına vererek, İstanbul'da özel bir okula ortak olduğunu iddia etti.
BİZE ULAŞIN