24 saatte 8 kişi cinayet kurbanı

DJ’lik yapan Celal Doğancık İstanbul Sultangazi’deki evinde çıkan yangında öldü. Polis, Doğancık’ın kıskanç bir koca tarafından öldürüldüğünü belirledi

24 saatte 8 kişi cinayet kurbanı
İstanbul Sultangazi'de, DJ olan Celal Doğancık evinde çıkan yangında hayatını kaybetti. Olayı soruşturan polis yangının ardındaki yasak aşk cinayetini ortaya çıkardı. Olay, geçtiğimiz pazar günü Yunus Emre Mahallesi 1386 Sokak'ta meydana geldi. İlk belirlemelere göre elektrikli ısıtıcıdan dolayı çıktığı düşünülen yangında DJ'lik yapan Celal Doğancık (32) zehirlenerek hayatını kaybetti. Polis ekiplerince yapılan soruşturmada, olayın normal bir yangın olmadığı Celal Doğancık'ın boğularak öldürüldükten sonra, evinin kundaklandığı ortaya çıktı. Yapılan çalışma sonucu Vezir Çatraş, N.Ç. ve A.Ç. gözaltına alındı. Şüphelilerden Vezir Çatraş'ın eşi ile ilişkisi olduğu iddia edilen Doğancık'ın şüphelilerle bu yüzden husumetli olduğu belirtildi. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından 3 şüpheli adliyeye sevk edildi. Cinayet faili Vezir Çatraş'ın, 25 Aralık 2015'te 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde intihar girişiminde bulunan kişi olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyunun geçtiği sırada yaşanan olaya Erdoğan aracını durdurarak müdahale etmiş, Çatraş teşebbüsünü sonlandırmıştı. Çatraş'a daha sonra bir belediyede iş bulunmuştu.

KISKANÇLIK CİNAYETİ
Şişli'de ise, simit satan bir kafede çalışan Yusuf Demir (37), Türkmenistanlı sevgilisiyle konuşmasını kıskandığı mesai arkadaşı Türkmenistan uyruklu Hoşgeldi Pulatov'u silahla öldürdü. Kayseri'nin Sancaktepe Mahallesi'nde yaşayan ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Harun G. (41) beraber yaşadığı 72 yaşındaki annesi Gülfidan G.'nin "iş bul çalış" demesi üzerine tartışmaya başladı. Harun G., tartışma sırasında annesini 40 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Harun G. daha sonra polisi arayarak kendini ihbar etti. Harun G. gözaltına alındı. Gaziantep'in Aydınbaba Mahallesi'ndeki bir parkta 16 yaşındaki lise öğrencisi İsmail Avcıgil, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü. Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde meydana gelen ikinci olayda ise Mehmet Bozkaya (30) boşandığı eşiyle ilişkisi olduğunu iddia ettiği arkadaşı Suat Söğüt'ü (26) vurarak öldürdü. Kıbrıs Mahallesi'nde meydana gelen bir diğer olayda ise H.G. isimli kişi alacak-verecek meselesi yüzünden husumetli olduğu 25 yaşındaki Yusuf Çiçek'i öldürdü. Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde de cezaevinde bulunun Osman Çeker (40), eski eşi Ayşe K.'nin başka biriyle birlikte olduğunu öğrenince kıskançlık krizine girdi. İzinli olarak cezaevinden çıkan Çeker, eski eşini ve sevgilisi Baran Aladağ'ı (30) aracına saldırdı. Bunun üzerine otomobilden inen Baran Aladağ, Osman Çeker'i bıçaklayarak öldürdü. İzmir'de bir barda garson ile küfürlü konuşan 3 müşteri arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Garson 22 yaşındaki Mutlu İ., kendisini dövmeye kalkışan müşterilerden ikisini bıçakladı. Olayda 21 yaşındaki Mehmet Şahin Yenice öldü, bir kişi ağır yaralandı.

Yunus Emre KAVAK - Tahir Aşkın KISACIK - Ali ALTUNDAŞ - Ceyhan TORLAK - Soner KOÇER / SABAH
BİZE ULAŞIN