‘Keşke benim ülkem de böyle olsa’

‘Keşke benim ülkem de böyle olsa’

atv ve SABAH’ın sponsor olduğu Kristal Elma Festivali’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Aamir Khan Sulukule Sanat Akademisi’ni görünce hayranlığını böyle ifade etti

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın konuğu olarak SABAH, atv ve aHaber'in medya sponsorluğunda gerçekleştirilen Kristal Elma Festivali'ne katılmak üzere İstanbul'a gelen Bollywood yıldızı Aamir Khan önceki sabah Fatih'teki Sulukule Sanat Akademisi'ni ziyaret etti.
Burada müzik eğitimi alan çocuklarla bir araya gelen Khan, Sulukule Sanat Akademisi korosunun dersine girerek koroya şeflik yaptı. Koroyu oluşturan öğrenciler ünlü Hint filmi "Awara Hoon"un şarkısını çaldığında Khan şaşkınlığını gizleyemedi. Çocukların yeteneğine hayran kalan ve onlarla tek tek ilgilenip fotoğraf çektiren Bollywood yıldızı sınıfları gezerken tahtaya "Ne güzel bir yer. Sizi görmek çok güzel. Tüm çocuklara en iyi dileklerimi iletiyorum" yazarak imzasını attı. Ardından sinema eğitimi dersi veren Khan "Böyle bir okula sahip olduğunuzu görmek beni çok etkiledi. Benim şehrim Mumbai'de müzik ve sanata karşı oldukça fazla ilgi ve alaka var ama buradaki gibi bir çalışma yok. Keşke benim şehrimde de böyle sanatsal çalışmalar olsa" şeklinde konuştu.
Khan'a ziyaretinde Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de eşlik etti. Bollywood yıldızı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Külliye'de kabul edilmişti.VEDA SELFİSİ
THY'nin tarifeli seferiyle dün 19.55'te Mumbai'ye uçan Aamir Khan, Atatürk Havalimanı'nda kendisini bekleyen hayranlarıyla veda selfisi çektirdi. Türkiye'den ayrıldığı için çok mutsuz olduğunu ifade eden ünlü oyuncu, "Çok güzel bir ülke. İyi vakit geçirdim. Keşke daha fazla kalabilseydim" dedi.
BİZE ULAŞIN