Drift yapan o sürücüler yakalandı

İstanbul Bayrampaşa'da düğün konvoyundaki 3 otomobilin 'drift' olarak adlandırılan aracı yan kaydırma hareketi yaparak trafiği kapatan sürücüleri yakalandı. İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekiplerince incelenen görüntülerde plakaları tespit edilen araçlar emniyet otoparkına çekildi. Şüpheliler ifadelerinde, "Evlenen arkadaşımıza jest olsun diye yaptık" dediler.

Drift yapan o sürücüler yakalandı

Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri, kameralara saniye saniye yansıyan akıl almaz olayı izledikten sonra harekete geçti. Yolu keserek drift yapan 3 aracın sürücüleri İ.D., M.E.T. ve M.T. gözaltına alındı. Her bir sürücüye, "Trafiği aksatmak ve tehlikeli şekilde şerit değiştirmek, kamunun huzurunu bozacak şekilde saygısızca araç sürmek ve plakayı belirtilen yere monte etmemek maddelerinden 396'şar lira para cezası kesildi.

İstanbul trafiğinde skandal görüntüler!

TEM'DE AKILALMAZ OLAY

Bayrampaşa'da yaşanan olaya ait görüntüler, izleyenleri şok etmişti. Bir anda araçlarını durduran düğün konvoyundaki 3 sürücü, trafiği kestikten sonra boşaltılan yolda 'drift' yapmaya başlamıştı. Düğün konvoyundaki kişiler, araçlarından inerek 'drift' yapan araçları izledi. Bazı kişilerin o sırada meşale yaktıkları görüldü. Bir süre tamamen duran trafik, konvoyun hareket etmesinin ardından normale dönmüştü.

Bu olayın yaşanmasına neden olan 3 şüpheli ayrıca, "Kara, deniz, hava ve demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat sağlık ve mal varlığını tehlikeye atarak sevk ve idare edenler 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılırlar" maddesi uyarınca adli işlem yapılmak üzere Bahçelievler Kocasinan Polis Merkezi'ne teslim edildi.

BİZE ULAŞIN