Hapisten izinli çıktı Berivan’ı öldürdü

Adanalı Berivan Minaz’ın katili, genç kızın telefonundaki ses kaydından bulundu. Osmaniye’deki açık cezaevinden izinli çıktığı belirlenen Tarık Onan tutuklandı

Hapisten izinli çıktı Berivan’ı öldürdü
Adana'nın Ceyhan ilçesinde sokak ortasında vurularak öldürülen 21 yaşındaki Berivan Minaz'ın katili, genç kızın cep telefonundaki ses kaydından yola çıkılarak yakalandı.

'AĞZINA SİLAH SOKAYIM MI!'
Olay 28 Ekim'de Hürriyet Mahallesi, Yunus Emre Sokak'ta meydana geldi. Berivan Minaz'ın cansız bedeni sokakta bulundu. Cinayeti aydınlatmak için özel ekip kuruldu. Berivan'ın cep telefonunu inceleyen ekipler, "Seni öldüreyim mi, ağzına silah sokayım mı?" dedikten sonra tek el silah sesi duyulan bir kayıtla karşılaştı. Polis bu ses kaydı üzerine genç kızın en son kiminle görüştüğünü tespit etmek için çalışmalarını hızlandırdı. Genç kızı en son aracıyla eve götürdüğü belirlenen Tarık Onan'ın otomobilinde, kurbana ait doku ile kan izleri tespit edildi.

ŞAKA YAPARKEN ÖLDÜRDÜ ŞÜPHESİ
Tarık Onan'ın cinayetin ardından kanlı elbiselerini değiştirmek için eve gittiği ve daha sonra hastane morgu önünde sahte gözyaşı döktüğü ortaya çıktı. Tarık Onan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 20 dakikalık kayıtta bağırma ya da çığlık sesi olmadığından hareketle, katil zanlısının silahla şaka yaparken genç kızı öldürdüğü tahmin ediliyor.
BİZE ULAŞIN