İki ay önce de tehdit etmiş

9 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren baba Nezir T.’nin, 2 ay önce de evladını doğalgazı açarak öldürmekle tehdit ettiği öne sürüldü

İki ay önce de tehdit etmiş
İstanbul Fatih'te önceki akşam 9 yaşındaki oğlu Yiğitcan'ı bıçaklayarak öldüren Nezir T. dün tutuklandı. Nezir T.'nin, ayrı yaşadığı eşini cezalandırmak için oğlunu öldürdüğünü, cinayetin ardından eşini arayarak "Oğlunu öldürdüm, gel al" dediği iddia edildi. Bu arada Yiğitcan'ın cenazesini Adli Tıp'tan alan dayısı Adem Deniz korkunç bir bilgi paylaştı. Nezir T.'nin iki ay önce de oğlunu eve kilitleyip öldürmekle tehdit ettiğini belirten Adem Deniz, şunları söyledi:

"ADALET BU MU?"
"Çocuğu eve kapatıyor, doğalgazı açıyor ve ölümle tehdit ediyor. Bize de olay anındaki ses kaydı ve fotoğrafını yolluyor. İlçe emniyete gidip anlattık olayı. Polis, koçbaşıyla kapıyı kırarak kurtardı. Baba ertesi gün serbest kaldı. İki hafta sonra savcılıktan izin kağıdı aldı çocuğu görmek için. Gittik çocuk şubeye anlattık. 'Darp var mı? Yok'. O zaman bir şey yapamıyoruz' dediler. Adalet bu mu? Devletimiz bu kadar mı insanların arkasında duruyor? Hiçbir şey yapılmadı." Cani baba Nezir T. dün sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, katlettiği oğlu Yiğitcan ise gözyaşlarıyla Arnavutköy Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN