Öpücük kavgası uçağı geri döndürdü

Balayından dönen çift uçakla Bodrum’a giderken öpüşünce kriz çıktı. Bazı yolcuların öpüşmeye müdahale etmesi kavgaya neden oldu. Pilot uçağı pist başından geri döndürdü

Öpücük kavgası uçağı geri döndürdü
İstanbul-Bodrum seferini yapan uçakta bulunan yeni evli çift öpüşünce yan koltukta oturan diğer aile tepki gösterdi. Sözlü tartışma kavgaya dönüşünce uçak pist başından geri döndü.
Atatürk Havalimanı'nda sabah saatlerinde meydana gelen olay iddialara göre şu şekilde gelişti: 10 günlüğüne yurtdışına balayı tatiline giden çift dün sabah döndü. Yeni evli çift saat 10.20'de, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan ve Bodrum'a gidecek özel bir havayolu şirketinin uçağına bindi. Uçak yolcu alımının ardından kalkış için pist başına ilerledi.

"UÇAKTA ÖPÜŞÜLMEZ" DEDİ
Bu sırada gelin Merve Tulunay Bodrum'da beş yıldızlı bir otelin genel müdürü olan eşi Mehmet Tulunay'ı (40) yanağından öptü. Hemen yan koltukta oturan Hamit C. ve ailesi öpüşen çifte "Eşini nasıl öpersin, burası uçak. Herkesin içinde olmaz böyle şeyler" diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine tartışma çıktı. Uçaktaki kavgaya diğer yolcular da karışınca uçağın pilotu uçuştan vazgeçerek park pozisyonuna geri döndü. Kaptan pilot uçağa polis çağırırken, kavgaya karışan aileler uçaktan indirildi. İki aile daha sonra karakola götürülürken, olayın karşılıklı anlaşmazlıktan kaynaklandığını ve birbirlerinden şikâyetçi olmadıklarını söylediler.
Kavga nedeniyle geri dönen uçak ise bir saat rötarla 11.20'de Bodrum seferini yapmak üzere havalandı.
BİZE ULAŞIN