Muğlalılar geceyi sokakta geçirdi

Muğla’yı sarsan 5 büyüklüğündeki deprem en çok Arıcılar köyünü etkiledi. 25 evde çatlaklar oluşurken, dağdan kopan kayalar köyün yolunu kapattı

Muğlalılar geceyi sokakta geçirdi
Muğla'nın Ula ilçesinde önceki gece saat 23.22'de meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem, ilçeye 5 kilometre mesafedeki kırsal Arıcılar mahallesini vurdu. Depremin merkez üssü olan mahallede bulunan 25 evin duvarlarında çatlaklar oluşurken, bir evin de bacası çöktü. Yerin 12.2 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem sırasında dağdan yola yuvarlanan kaya parçaları ve devrilen ağaçlar mahalleye ulaşımı kapattı. Mahallede elektrikler de 2 saat süreyle kesildi. Yardım çağrısı üzerine AFAD, Jandarma ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri iş makineleriyle yolu açtıktan sonra mahalleye yardıma koştu. Yapılan incelemelerde ölen ya da yaralanan olmadığı belirlenirken, soğuk havada ateş yakarak meydanlarda ısınmaya çalışan mahalle sakinleri, geceyi dışarıda ve araçlarının içinde geçirdi. Depremin ardından bölgede sabah saatlerine kadar 1.8 ila 3.6 büyüklüklerinde 40'a yakın artçı sarsıntı daha kaydedildi.

"İLK DEFA YAŞADIK"
Muhtarı Salim Uysal, "İlk defa böyle şiddetli bir deprem hissettik" derken, vatandaşlardan Hamit Demir, "65 yıldır böyle bir deprem görmedim" dedi. Bitlis'te de saat 02.29'da merkez üssü Küllüce köyü olan 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
BİZE ULAŞIN