İstanbul Üniversitesi'nde yangın!

İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt yerleşkesinden yükselen dumanlar paniğe neden oldu. Üniversiteden yapılan açıklamada yangının restoran olarak kullanılan Tarihi Profesörler Evi mutfağının bacasında zamanla oluşun yağın birikmesi sonucu bacanın ısınması sonucu çıktığı belirtildi. Yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

İstanbul Üniversitesi'nde yangın!

İstanbul Üniversitesinin (İÜ) Beyazıt yerleşkesindeki restoranın bacasında çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. İÜ Beyazıt yerleşkesinin ana giriş kapısının yanındaki restoranın bacası, henüz bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına içeriden ve dışarıdan müdahale etti. Bölgede yoğun duman oluşurken polis ekipleri güvenlik önlemi aldı.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yangına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada "İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesisleri'ne bağlı restoran olarak kullanılan Tarihi Profesörler Evi mutfağının bacasında zamanla oluşun yağın birikmesi sonucu bacanın ısınması ile birlikte yoğun bir duman çıkışı olmuştur. İtfaiye ekipleri tedbir amaçlı olarak bacayı soğutma çalışmaları yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Tarihi Profesörler Evi Binası'nda herhangi bir hasar bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Son dakika: İstanbul Üniversitesi'nde yangın... İşte olay yerinden ilk görüntüler!

Ayrıntılar geliyor...

BİZE ULAŞIN