Seri katil Atalay Filiz'e ağırlaştırılmış müebbet

Seri katil Atalay Filiz, öğretmen Fatma Kayıkçı’yı, tasarlayarak, bir suçu gizlemek, delilleri ortadan kaldırma, yakalanmamak için kasten öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm oldu

Seri katil Atalay Filiz'e ağırlaştırılmış müebbet
Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in Fatma Kayıkçıyı öldürmekten yargılandığı dava karara bağlandı.
İstanbul Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dünkü duruşmada Filiz hazır bulundu. Duruşmaya Fatma Kayıkçı'nın oğlu da katıldı. Filiz'in avukatı Filiz'in ruh hastası olup olmadığına dair sağlıklı bir şekilde Adli Tıp raporu alınamadığını savundu.
Duruşmada ilk kez savunma yapan Filiz, "Bu iddianame fiziki delilden çok tanık ifadelerine dayalı. En az 8-10 tane ifadede benim çok pis ter koktuğumu söylediler. Fatma ile aramızın kötü olduğunu, beni sevmediğini, beni sürekli şikayet ettiğini, garsonluktan anlamadığımı söylemişler. Peki o zaman Fatma beni neden 1.5 yıl çalıştırsın. Patron, sonuçta. Tanıklar organize şekilde yalan söyledi" dedi.

"GERİ ZEKALI MIYIM?"
Filiz cinayeti tasarlayarak işlemediğini belirterek, "Benim Fatma'yı 3 hafta boyunca takip ettiğim ve bu sebeple cinayeti tasarlayarak işlediğim ileri sürülmüş. Ben cinayet işleyecek ve tasarlayacak olsam neden Fatma ile karşılaşayım? Geri zekalı mıyım? Gizli gizli izlerim. Benim Fatma ile aram iyiydi. Yapacak olsam kapalı kapılar ardında yapardım. Yakalanmamak amacıyla öldürmüş olsaydım, İzmir'de minibüste beni görünce polisi arayanı da öldürürdüm. Fatma'nın ölmesini istemem için bana rahat batması lazım. Her şeyim güzeldi, düzenim yerindeydi" diye konuştu. Filiz Kayıkçı'yı öldürdükten sonra parasını çalmadığını söyledi. Kararını açıklayan mahkeme, sanık Filiz'i "tasarlayarak, bir suçu gizlemek, delilleri ortadan kaldırma veya işlenmesini kolaylaştırma ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Kayıkçı'yı öldürdükten sonra parasını çaldığı iddiasıyla da nitelikli hırsızlıktan 10 yıla kadar hapsi istenen Filiz hakkında mahkeme, delil yetersizliğinden beraatına karar verdi.
BİZE ULAŞIN