İki metrobüs kafa kafaya çarpıştı

İstanbul’da, seyir halindeki bir metrobüs, Sefaköy’de bir başka metrobüsle çarpıştı. Kazada iki araçta da ağır hasar oluşurken, 1’i ağır 26 kişi yaralandı

İki metrobüs kafa kafaya çarpıştı

İstanbul Yenibosna'da aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu iki metrobüs çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında 1'i ağır 26 kişi yaralandı. Ağır yaralı Y.S.'nin tedavisinin sürdüğü belirtildi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre dün saat 10.15 sıralarında yaşanan trafik kazasında, Beylikdüzü yönünde seyreden metrobüs, Çobançeşme virajına aşırı hızla girince kontrolden çıkarak Mecidiyeköy yönünde giden karşı istikametteki metrobüsle çarpıştı. Çarpışmanın araçların körük noktası ve arka tarafında gerçekleşmesi bilançoyu arttırdı. İki araçta da ağır hasar oluşurken, 1'i ağır olmak üzere 26 yolcu kişi yaralandı.

HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Kaza ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Ağır yaralanan Y.S.'nin yanı sıra yaralıların büyük kısmı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hafif yaralı vatandaşlar ayakta tedavinin ardından taburcu edildi. Y.S.'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Kazayı yaşayan metrobüs yolcuları, kazanın bir anda meydana geldiğini, virajı dönerken ne olduğunu anlayamadan savrulduklarını aktardı. Kazanın ardından metrobüs seferleri de kısa bir süre için durduruldu. Trafik polisi, metrobüs yolcularının mağduriyet yaşamaması için bir süre kontrollü akışı sağladı. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonrası kaza yapan metrobüslerin yoldan kaldırıldı ve metrobüs seferleri normale döndü. Polis, kazaya ilişkin soruşturma başlattı.

BİZE ULAŞIN