Cinayetin üzerini örtmeye çalışıyor

Aleyna’yı öldürdüğü iddia edilen Bayram E., bozuk olan silahla oynarken patladığını öne sürdü. Genç kızın arkadaşları ise “Cinayetin üzerini örtmeye çalışıyor” dedi

Cinayetin üzerini örtmeye çalışıyor
İstanbul Kartal'da günübirlik kiralanan dairede Aleyna Can'ı (17) öldürdüğü gerekçesiyle yakalanan erkek arkadaşı Bayram E., "Bozuk silahla oynarken patladı" diyerek kendini savundu. Silahlı fotoğraflarını sosyal medya hesabından silen katil zanlısının, cinayetin üzerini örtmeye çalıştığını söyleyen Aleyna'nın arkadaşları, "Onu tehdit ediyordu. Aleyna kurtulmak, ayrılmak istiyordu ama peşini bırakmıyordu" diye konuştu.

ARKADAŞI DA YAKALANDI
Kartal'da geçen hafta erkek arkadaşı Bayram E. tarafından günlük kiralık dairede başından vurularak öldürülen 17 yaşındaki Aleyna Can'ın katil zanlısı Bayram E. ve arkadaşı Mesut V. gözaltına alındı. Olayın ardından cinayet aleti silah dairede bulunmuş, Bayram E. ve Mesut V.'nin cinayetin ardından koşarak olay yerinden kaçtıkları saptanmıştı. Polisler önce Mesut V.'yi, ardından da Bayram E.'yi gözaltına aldı. Cinayeti işledikten bir gün sonra ve yakalanmadan önce bir arkadaşına sosyal medya hesabındaki silahlı fotoğraflarını kaldırtan katil zanlısı Bayram E. iddialara göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki ilk ifadesinde olay saatinde evde bozuk olan tabancayla oynarken silahın ateş aldığını ve olayın kazayla gerçekleştiğini ileri sürdü.

'UZAKLAŞTIRMA ALDIRMIŞTIK'
Aleyna Can'ın arkadaşları ise katil zanlısının cinayetin üzerini örtmeye çalıştığını savundu. Arkadaşları, "Aleyna'yı sürekli tehdit ediyordu. Ondan kurtulmak, ayrılmak istiyordu fakat o peşini bırakmıyordu. Yalan söylüyor" dedi. Kızının ölüm haberiyle yıkılan anne Fatma Yirmibeş de olayın ardından "Bayram E.'yi bir kez gördüm. İlişkilerini hiçbir zaman onaylamadım. Daha önceden de kızımı dövmüştü. Koruma ve uzaklaştırma kararı aldırmıştık. Cezasını en ağır şekilde çekmesini istiyorum" demişti.
BİZE ULAŞIN