Hastanede saldırısına ikinci dalga operasyon: 4 gözaltı

Alaattin Çakıcı'nın mahkum odası bulunmadığı için yatırılamadığı hastaneye 16 kurşunun sıkıldığı saldırı ile ilgili ikinci dalga operasyon yapıldı.

Hastanede saldırısına ikinci dalga operasyon: 4 gözaltı

Organize Polisleri, başhekimi vurmayı hedeflediği ortaya çıkan saldırgan ve tutuklanan Ferdi E.'ye suç aleti silahı temin eden, saldırı öncesinde kullanılan aracı kiralayan ve saldırının azmettiricileri arasında olan dört şüpheliyi daha gözaltına aldı

Geçtiğimiz Şubat ayında İstanbul Kartal'da Alaattin Çakıcı'nın mahkum odası bulunmadığı için yatırılamadığı hastaneye düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili operasyon düzenlendi.
Olayın ardından 16 el ateş ederek silahlı saldırıyı gerçekleştiren ve başhekimi vurmayı hedeflediği ortaya çıkan Ferdi E. ve dört şüpheli gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Saldırgan Ferdi E.'nin saldırıyı 200 bin lira karşılığında gerçekleştirdiği iddia edilmişti.

Soruşturmayı derinleştiren İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri bir operasyon daha düzenledi. Saldırgan Ferdi E.'ye suç aleti silahı temin eden, saldırı öncesinde kullanılan aracı kiralayan ve saldırının azmettiricileri arasında olan dört şüpheli daha gözaltına alındı.

BİZE ULAŞIN