Üniversiteli kızı minibüsten zorla kaçırdılar

Mersin’de, Derviş Topçul, “ret” cevabı aldığı kuzeninin kızını minibüsten kaçırdı. Genç kız, bir gün sonra polis operasyonuyla kurtarıldı

Üniversiteli kızı minibüsten zorla kaçırdılar
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde oturan Zelal Topçul, bu yıl Mersin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü'nü kazandı. Kayıt yaptırarak okula başlayan genç kıza aşık olan babasının Kızıltepe'deki kuzeni Derviş Topçul, ailesini göndererek istetti. Ancak müteahhit olan baba Yusuf Topçul, "Benim kızım okuyup meslek sahibi olacak. Sizin oğlunuz tarlada çalışıyor" diyerek reddetti. Genç kız önceki gün merkez Akdeniz ilçesine bağlı Homurlu Mahallesi'ndeki teyzesine gitti. Dönüşte minibüse binen bir kişi, yolda ineceğini söyleyerek aracı durdurdu. Bu sırada Kızıltepe'den gelen ve pusuda bekleyen Derviş Topçul, ağabeyi Nurullah Topçul (27) ve arkadaşı Savaş Y. (22), minibüse binerek genç kızı zorla kaçırdı. Kaçırılma anı, minibüsün güvenlik kamerasına da yansıdı. ATV'de yayımlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına bağlanan baba Yusuf Topçul, yetkililerden yardım istedi.

POLİS KURTARDI
Genç kızı bulmak için birçok adrese operasyon düzenleyen polis, Zelal Topçul'u dün akşam saatlerinde merkez Akdeniz ilçesindeki bir adreste buldu. Polis olayla ilgili 4 kişiyi de gözaltına aldı. Topçul, ailesine teslim edilmek üzere Emniyet'e götürüldü.
BİZE ULAŞIN