İnşallah pişman olmuştur

Mersin’de minibüsten zorla kaçırılan üniversite öğrencisi Zelal Topçu ailesine kavuştu. Zelal dehşet anlarını anlattı: Beni 5 yıldır seviyormuş, bu yüzden kaçırmış. Çok korktum

İnşallah pişman olmuştur
Mersin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencisi Zelal Topçul geçen pazar günü teyzesiyle birlikte bindiği minibüsten zorla indirilerek kaçırılmıştı. Genç kızın kaçırılma anı minibüsteki güvenlik kameralarına yansımıştı. Zelal Topçul'un, kendisiyle evlenmek isteyen akrabası 22 yaşındaki Derviş Topçul, ağabeyi Nurullah ve 4 arkadaşı tarafından kaçırıldığı tespit edildi. Olayın ardından harekete geçen ekipler, Derviş Topçul'un kaldığı adresi tespit etti. Akdeniz ilçesi Çay Mahallesi'ndeki bir eve düzenlenen operasyonda Zelal Topçul kurtarılırken, onu kaçıran 6 kişi gözaltına alındı.
Babasına sarılan genç kız, "Beni 5 yıldır seviyormuş, bu yüzden kaçırmış. Çok korktum. Umarım pişman olmuştur. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamam. Bana şiddet uygulamadılar" dedi. Kızının başına kötü bir şey gelmeden bulunduğu için mutlu olduğunu ifade eden baba Yusuf Topçul ise polis ekiplerine teşekkür ederek, "Televizyonlarda böyle birçok olay izliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yine Mersin'de Özgecan kızımız öldürülmüşü. Kızımın kaderi de ona benzeyecek diye çok korktum. Emniyet güçlerimiz 48 saat geçmeden kızımı buldular. Onlara çok teşekkür ediyorum" dedi. Kızına kavuşan anne Mehtap Topçul ise "Şu an çok mutluyum. Tek isteğim, kızımın bulunmasıydı. Bu anı gördüm ya başka bir şey istemiyorum" dedi.
Zanlılardan Derviş Topçul'un emniyette, "Seviyordum. İstedim vermediler" dediği öğrenildi. Gözaltına alınan 6 zanlının sorgusu sürüyor.
BİZE ULAŞIN