7 Kasım Perşembe günü tatil olan iller

Meteoroloji'den yapılan uyarıların ardından kar yağışlı Bolu, Sivas, Düzce, Nevşehir ve bazı illerde etkisini göstermeye başladı. Bu nedenle ''yarın okullar tatil olacak mı'' sorusunun yanıtını öğrenciler tarafından merak ediliyor. Sosyal medyadan okulların tatil olması için mesajlar yayımlanmaya da başladı. Peki 7 Kasım Perşembe günü okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil olacak? 7 Kasım Perşembe günü okulların tatil edildiği illeri gelişmeler geldikçe buradan öğrenebilirsiniz.

7 Kasım Perşembe günü tatil olan iller

Her yıl kış aylarının gelmesi ve kar yağışlarının başlaması ile birlikte öğrenciler tarafından tatil haberleri de heyecanla bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıların ardından Bolu, Sivas, Düzce, Nevşehir ve bazı illerde kar yağışı etkisini göstermeye başladı. İstanbul Çekmeköy'de de dün gece etkisini gösteren kar yağışı görenlere sürpriz yaşattı. Bu nedenle ''Yarın okullar tatil mi'' sorusunun cevabı ise öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor. 7 Kasım Perşembe okulların tatil edildiği illeri gelişmeler geldikçe buradan öğrenebilirsiniz.

7 KASIM PERŞEMBE (BUGÜN) TATİL OLAN İLLER

AĞRI'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Ağrı merkez ile Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçelerinde, köy okulları, taşımalı eğitim kapsamındaki ilkokul ve ortaokullar ile liseler bugün için tatil edildi.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ilçenin yanı sıra Hamur, Taşlıçay ve Diyadin'de köy okulları, taşımalı eğitim kapsamındaki ilkokul ve ortaokullarla liselerde bir gün eğitim öğretime ara verildiğini söyledi.

Vali Elban, il merkezi, Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçe merkezleri ile Patnos, Tutak, Eleşkirt ve Doğubayazıt ilçelerinin tamamında diğer tüm okullarda eğitime öğretime devam edileceğini sözlerine ekledi.


BİTLİS'TE OKULLAR TATİL

Bitlis'te yoğun kar yağışından dolayı taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Bitlis merkezde taşımalı eğitim kapsamındaki okulların, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacağı duyuruldu.


NEVŞEHİR'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Nevşehir'de, taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.

Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle il genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki okulların, 7 Aralık Perşembe tatil edildiği belirtildi.

İSTANBUL HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Bolu, Muş, Bitlis, Şırnak, Van'ın güneyi, Hakkari, Bingöl, Diyarbakır ve Batman'ın kuzey kesimleri ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı güney, iç ve doğu bölgelerde hissedilir derecede (6-10 derece) azalacak. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun güneybatı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BİZE ULAŞIN