Esra Erol’un gün yüzüne çıkardığı Adana'daki skandal ile ilgili flaş gelişme!

Hafta içi her gün atv ekranında yayınlanan Esra Erol’da programında ortaya çıkan Adana Meydan Hastanesi olayı ve hastane hakkında ortaya atılan iddialar tüm Türkiye tarafından konuşulmaya devam ediyor.

Esra Erol’un gün yüzüne çıkardığı Adana'daki skandal ile ilgili flaş gelişme!

Konuyla ilgili yapılan ilk yayından itibaren mağdurların anlattıklarını, kişilerin yazılı beyanlarını hiçbir değişiklik yapmadan olduğu gibi aktaran Erol'a, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, iddiaların yönü olan Adana Meydan Doğum Hastanesi'ne soruşturma başlatıldığına dair bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında gerçekleştiği iddia edilen olaylarla ilgili 11 vatandaşın aynı ve benzer iddialarla Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulunulduğu da belirtildi.

İşte Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı basın açıklamasının tamamı:

Adana Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde 1980-1990 yılları arasında gerçekleşen doğum olaylarında hastane görevlileri ve diğer şüpheli kişilerce doğan bebeklerin ailelerine, bebeklerin öldüğü söylenerek başka kişilere verildiğine yönelik iddialar nedeniyle soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımıza bugüne kadar çoğunluğu 1980 yıllarda gerçekleştiği iddia edilen olaylarla ilgili 11 vatandaş aynı ve benzer iddialarla müracaatta bulunmuştur. Alınan ifade ve beyanlar doğrultusunda Başsavcılığımız tarafından İl Emniyet Müdürlüğüne olay ve iddiaların araştırılması, bilgi ve belgelerin temin edilmesi, beyanların alınması, suç işlendiğine yönelik delillerin elde edilmesi halinde şüphelilerin tespit edilerek yakalanması yönünde talimat verilmiştir.

Ayrıca Meydan Doğumevi Hastanesinde görevli kamu görevlileri ile ilgili araştırma ve ön inceleme yapılıp sonucunun bildirilmesi için Adana Valiliği'ne yazı yazılmış olup, hastane arşivindeki mevcut kayıtlar ile olay tarihlerinde doğum sırasında öldüğü söylenen bebeklerin defin işlemlerine ilişkin süreç ile ilgili belgelerin hastane ve belediye kaynaklarından araştırılıp temin edilmesi ve incelenmesi süreci devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Esra Erol'un ortaya çıkardığı Adana Meydan Hastanesi Doğumevi'ndeki skandalda flaş gelişme!

BİZE ULAŞIN