41 yıl sonra boşandılar

Üç yıldır ayrı yaşayan tiyatrocu Köksal Engür ile eşi Jale Engür, 41 yıllık evliliklerini anlaşmalı olarak sona erdirdi

41 yıl sonra boşandılar
Tiyatrocu Köksal Engür (71) ile eşi Jale Engür (63) 41 yıllık evliliklerini anlaşmalı olarak bitirdi. Taraflar birbirlerinden herhangi bir tazminat ya da nafaka talebinde bulunmadı. Üç yıldır ayrı yaşayan çift, İstanbul Aile Mahkemesi'nde geçen gün görülen duruşmaya katıldı. "Ak Sakallı Dede" tiplemesiyle tanınan oyuncu Köksal Engür duruşmada "Davacı ile anlaştık. Protokole göre boşanmamıza karar verilsin. Davacıdan kendim için maddi manevi tazminat, mal rejiminden kaynaklanan alacak, ziynet, çeyiz, taşınır ve taşınmaz eşya talebim yoktur. Müşterek çocuğumuz reşittir. Boşanmamıza karar verilsin" dedi.
Davayı açan Jale Engür ise "Davalı ile anlaştık. Ben de boşanmak istiyorum. Tazminat talebim de yoktur" dedi. Mahkeme anlaşmalı boşanma davasında tarafların boşanmalarına karar verdi.
Köksal Engür ile Jale Engür, iki yıl önce yargılandıkları davada "Kullanmak için uyuşturucu bulundurmak" suçundan 10'ar ay hapis cezasına çarptırılmış, mahkeme bu cezayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirmişti.
BİZE ULAŞIN