‘Rant çatışması’ hayattan kopardı

16 yaşındaki Emircan’ın, uyuşturucu rantı nedeniyle çatışan iki çetenin kurbanı olduğu ortaya çıktı. Oğlunun cenazesini Adli Tıp’tan alan babanın feryadı yürek dağlarken, 6 kişi gözaltına alındı

‘Rant çatışması’ hayattan kopardı

İstanbul'da, Küçükçekmece ilçesi İnönü Mahallesi Alageyik Caddesi ve ara sokakları, önceki akşam 23.30 sıralarında uyuşturucu satışından gelen rantı paylaşamayan iki çetenin silah sesleriyle dehşeti yaşadı. Mahallelileri ve esnafı haraca bağladığı iddia edilen iki çeteden biri silahlı saldırıya uğrayınca çeteler arasında çatışma yaşandı. 100'e yakın farklı çapta silah ile 6 Kalaşnikof mermisinin sıkıldığı çatışma, dört sokağı kapsayacak şekilde geniş bir alanda dakikalarca sürdü. 2 ev, 9 otomobil ve bir işyerine mermiler isabet etti.

ORTASINDA KALDI
İki grup arasındaki çatışma 16 yaşındaki bir çocuğu da hayattan kopardı. Halı saha maçından dönen Hadımköy Ticaret Lisesi 10. sınıf öğrencisi Emircan Açıkgöz, evde duşunu aldıktan sonra iki arkadaşıyla çiğköfte yemek için tekrar dışarı çıktı. Emircan, bir süre sonra çete çatışmasının ortasında kaldı, silahlar patladı. Emircan'ın vücuduna tam 5 adet Kalaşnikof ve tabanca mermisi isabet etti. Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan çocuk hayatını kaybetti. Cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Emircan'dan geriye tutkunu olduğu futbol sahalarında çekilmiş fotoğrafları kaldı.

BABANIN FERYADI
Çocuğunun cenazesini almak üzere Adli Tıp'a gelen servis şoförü baba Hacı Açıkgöz'ün feryadı yürekleri dağladı: "Canım yanıyor, evladım gitti. Bu nasıl bir düzen, herkesin elinde silah, istediği yerde sıkıyorlar. Evladım, canım gitti. Bunun hesabını kim verecek. Hadi benim oğlum bir şekilde; ama başka çocuklar gitmesin. Karakolun bir sokak arkasında oğlumu tarıyorlar. Karakol gelmiyor. Ben çocuğumu ambulansa bindirip gönderiyorum."

İKİ ÇETE ÇATIŞTI
Öte yandan çatışmayla ilgili İstanbul Polisi çalışma başlattı. Çatışmanın fitilini geçen salı gecesi Cengizhan Sokak'taki bir silahlı kavganın ateşlediği belirlendi. Kendilerine "Demiroklar" diyen gruptan Emrah D. ile yine kendilerine "Erenler" olarak tanıtan gruptan Adem D. ve Serkan K. geçtiğimiz gece yolda karşılaştı. Aralarında daha önceden husumet bulunan şüphelilerden Emrah D. ve Adem D. , Serkan K.'yi silahla yaralayarak olay yerinden kaçtı. İki grup önceki gece yine çatıştı.

6 KİŞİ YAKALANDI
Polis, "Demiroklar" grubundaki şüphelilerin adreslerine çatışmanın ardından operasyonlar düzenledi. Murat A. (31), Mustafa U.(20), Etem U.(42), Tugay G.(23), Emrah D.(28) ve Yakup D. gözaltına alındı. 2 tabanca, çok sayıda mermi ele geçirildi.

BİZE ULAŞIN