Meteoroloji kar yağışı için saat verdi! Son dakika hava durumu bilgisi!

Günlerdir beklenen kar yağışı kuvvetli bir şekilde geliyor. Meteoroloji'den yapılan son dakika hava durumu raporuna göre Karadeniz'in iç kesimleri ve Marmara'nın doğusunda bu akşam saatlerinde kar bekleniyor. Yetkililerden uyarılar üst üste gelmeye de devam ediyor. AKOM yaptığı duyuruyla cumartesi ve pazar günü İstanbul'da kar yağışı görüleceğini belirtti. Cumartesi günü 17 ilde kar yağışı beklenirken bu sayı pazar günü 30'a çıkacak. Merak edilen soru ise İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den son hava durumu tahminleri.

Meteoroloji kar yağışı için saat verdi! Son dakika hava durumu bilgisi!

Meteoroloji'den yapılan son tahminlere göre günlerdir beklenen kar yağışı kuvvetli şekilde geliyor. Havaların mevsim normallerinde seyretmesinin ardından Türkiye'nin bir çok ilinde kar yağışları aralıklarla devam ediyor. Yapılan değerlendirmelere göre bu akşamdan itibaren kar yağışı yoğun bir şekilde yurdun bir çok yerini etkisi altına alacak.

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Isparta, Kırşehir, Kırıkkale ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak; Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Marmara'nın doğusunda akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

AKOM'DAN İSTANBUL'A UYARI

Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada, "Avrupa yakası ile kuzey bölgelerimizde hafif şekilde yağan yağmurun öğle saatlerinden itibaren il genelinde etkili olması bekleniyor. İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun tamamına yakın bölümünde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı tahmin ediliyor" denildi.

BİZE ULAŞIN