Cinayete kurban giden aileden hala iz yok!

Kastamonu merkeze bağlı Bürme köyü Kuzören Mahallesi'nde 29 Kasım'da çıkan yangının ardından kendilerinden haber alınamayan Çataloğlu ailesinin bulunmasına yönelik başlatılan çalışmalardan henüz sonuç alınamadı. Olayla ilgili köy evinde hayvan hırsızlığı yaptıktan sonra 5 kişilik aileyi katlettiği iddia edilen 3 kişinin jandarmadaki sorgusuna devam ediliyor.

Cinayete kurban giden aileden hala iz yok!

andarma Özel Harekat birlikleri, evin bulunduğu noktadan itibaren geniş çaplı olarak aramalarını sürdürüyor. Bulunan her delili toplayan ekipler 25 gündür aileye bir türlü ulaşamadı.

Yanan evde bulunan ve 12 yaşındaki Serdar Çataloğlu'nu ait olduğu düşünülen yanmış cesetle ilgili DNA çalışmalarını sürdürüyor.

TEK KALDILAR…

SABAH Gazetesi vahşetin yaşandığı köye giderek bir türlü haber alınamayan Çataloğlu ailesinin komşuları ile görüştü ve komanda birliklerinin arama çalışmalarına katıldı. Serdar'ı yıllardır okula götüren Bürme Muhtarı Vahittin Hasanbaş, "Serdar'la birlikte 13 çocuğu her gün köyden 40 kilometre uzaklıktaki okuluna götürürüm. Her gün olayın yaşandığı yerden geçiyorum. Her sabah gözüm Serdar'ı arıyor... Artık 12 kişi okula gidiyoruz. İçimiz parçalanıyor" şeklinde konuştu.

43 yaşındaki Rafet Mantaroğlu ise, "Tedirginlik hala devam ediyor. Bizim de çoluğumuz çocuğumuz var. Aynısı bize de yaparlar. Benim 20 tane hayvanım var. Geçim kaynağım bu... Burada bekçi yok, polis yok... Orayı yaktılar ve bir gün sonra haberimiz oldu. Hırsızlar bence onları tek başlarına olduğu için hedef aldı. Bir iki hane daha olsa bunlar olmazdı. Ben burada ilk defa hırsızlık olduğunu duydum. Çocuklar dışarı çıkamıyor. Korkmamak elde değil... Ben dün askere söyledim onların parmaklarını kesin diye... İbretlik için asılmalı bunlar... "dedi.

"SERDAR'A BAKARDIM... "

12 yaşındaki Serdar'a yollar kapandığı zaman evinde baktığını belirten Şerife Hasanbaş," Çok gariban bir aileydi. Kendi hallerinde yaşıyorlardı. 5-6 hayvanları vardı. Serdar yollar kapanınca okula gitmek için bende kalırdı. Ona ben bakardım. 20 gündür uyku haram oldu. Bari cenazeleri bulunsun... Bir mezarları olsun" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN